Як вберегти себе від нового штампу коронавірусу FLiRT

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 07/08/2024 - 10:25
о

Пандемія коронавірусу, яка сколихнула весь світ у 2019-му році, час від часу нагадує про себе. Періодично з’являються нові штами небезпечної хвороби. У липні в Україні офіційно зареєстрували три випадки нового субваріанту, який назвали Флірт. Як вберегти себе та чи врятує вакцинація?

“FLiRT”, але не той, що ви подумали.COVID-19 мутує та продовжує загрожувати людям. В Україні у липні зафіксували три випадки нового субваріанту коронавірусу Омікрон.

“Перехворіли всією сім’єю на щось дивне. Досі ніс закладений, але вже краще. Хворіли всі разом, потім я з чоловіком, а потім і старший. Може, це якийсь новий вірус був”, – розповіла дніпрянка Юлія.

Штам “FLiRT” швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть і вакциновані. Однак імунітет після вакцинації все ж знижує ризики появи ускладнень під час хвороби. 

Всесвітня організація охорони здоров’я поки не надає жодних статистичних даних, лише зазначає, що новий штам потрібно моніторитина рівні кожної країни. Заспокоюють і дніпровські лікарі.

“Він має схожі клінічні прояви з типовими симптомами COVID-19: підвищення температури тіла, головний біль, слабкість, нежить, збільшення сльозовиділення та першіння в горлі”, – повідомила лікарка-терапевтка Марина.

Лікування – таке ж, як і при COVID-19.

“Рекомендована ізоляція, постільний режим та регулярне провітрювання приміщення. Необхідно дотримуватися питного режиму – до 3 літрів рідини на добу. За рекомендацією лікаря може бути призначено додатковий прийом цинку та симптоматичну терапію”, – зазначила лікарка.

Госпіталізація необхідна лише для пацієнтів з важкою формою хвороби.

Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.

“У кожної людини різна відповідь імунної системи. Хтось може перехворіти і не отримати антитіл, а хтось може перехворіти, і антитіла виробляться такі, що потім, коли будуть мутації, він може не захворіти”, – сказала лікарка-терапевтка.

Нагадуємо, вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря.

За матеріалами ДніпроTV.