Як у Дніпрі отримати виплати на відновлення зруйнованої оселі

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 10/07/2024 - 17:25
о

У Дніпрі змінився порядок надання матеріальної допомоги постраждалим від ракетних обстрілів. Тепер в першу чергу власникам пошкоджених осель потрібно подати заяву до програми «єВідновлення». Якщо там відмовлять, тоді можна звернутись до управління соціального захисту. Інструкцію, що робити у разі пошкоджень та куди звертатись за відшкодуванням, зібрала наша Анастасія Васько.

Через ракетні обстріли російських терористів великих руйнувань зазнають квартири та будинки звичайних українців. Міська рада Дніпра однією з перших в Україні розробила і затвердила порядок надання матеріальної допомоги тим, хто втратив житло, або чиї домівки зазнали ушкоджень.

Починаючи з 2022 року місто витратило на відшкодування майже 181 млн. гривень. За ці гроші вдалося відновити 1214 постраждалих осель. Проте з червня цього року відбулися зміни. Тепер першочергово потрібно подати заяву до програми «єВідновлення» задля компенсації ремонту пошкодженого майна.

Якщо людина втрачає житло через ракетний удар або після обстрілу потребує ремонту:

 1.  Необхідно написати заяву до поліції – аби вас офіційно було визнано постраждалими.
 2. Через застосунок ДІЯ та програму єВідновлення, подати заявку на компенсацію від Держави та прикріпити фото пошкоджень. Також можна звернутися за допомогою у поданні заявки до будь-якого ЦНАПу з документами, що підтверджують особу та фотографіями пошкоджень.
 3. Відкрити в одному з банків-партнерів спеціальний рахунок «єВідновлення».
 4. Подати заявку на виплату через Дія або ЦНАП.
 5. Далі комісія з адміністрації району складає акт обстеження та визначає розмір компенсація.

Якщо рішення позитивне – чекаєте зарахування коштів на спеціальну карту. Їх можна витратити на будівельні матеріали або ремонтні послуги підрядників, які є учасниками державної програми «єВідновлення». Якщо рішення негативне – є можливість отримання матеріальної допомоги з коштів міського бюджету.

«Після того, як заявник надав усі документи на комісію і за результатами він отримав відмову, він може звернутись до управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР за адресою вулиця Шевченка, 11 і ми розглянемо можливість надання йому матеріальної допомоги за рахунок бюджету громади», – пояснює начальниця управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики ДМР Ірина Максименко.

Для відмови у компенсації через «єВідновлення» є кілька причин:

 1. Якщо заявку подала особа, яка не може бути отримувачем компенсації або не має повноважень для подання заяви.
 2. Якщо дані не достовірні.
 3. Якщо житло знаходиться на територіях активних бойових дій.
 4. Якщо власник вже сам провів ремонтні роботи.
 5. Якщо пошкодження заподіяні до введення воєнного стану в Україні.
 6. Та якщо пошкодження були не внаслідок бойових дій.

«єВідновлення може відмовити, якщо ремонтні роботи проведені вже людиною самостійно. Тоді за програмою єВідновлення людина отримає відмову, в якій буде прописано цю причину. І з цієї причини матеріальна допомога за нашим положенням може бути надана, якщо будуть надані відповідна заява і пакет документів», – повідомила Ірина Максименко.

Станом на 11 травня 2024 року понад 57 тисяч українців отримали кошти від держави у межах програми “єВідновлення” на ремонт або придбання нового житла. Загальна сума виплачених компенсації перевищила 11 мільярдів гривень.

За матеріалами ДніпроTV.