Як правильно вибирати тактичні шкарпетки: поради експертів

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 18/10/2023 - 18:00
Дніпро

Під час активних навантажень у польових умовах необхідно, щоб ноги відчували себе комфортно. Тим більше, коли йдеться про несприятливу погоду з опадами та низькими температурами. Нарівні з якісним взуттям, важливе значення має те, якими будуть шкарпетки. Про те, як їх правильно вибрати та на що звернути увагу, розповіли експерти виданню ДнепрЧас.

Тактичні шкарпетки – що це таке?

Тактичні шкарпетки (термошкарпетки, термоактивні шкарпетки) - це один із елементів спідньої білизни, який призначений для носіння у складних умовах. Найбільш затребувані вони серед військових, спортсменів, туристів та представників професій, пов'язаних із тривалим перебуванням на вулиці. Термошкарпетки виконують одночасно кілька функцій:

-    відводять зайву вологу від ніг, зменшуючи цим тепловтрату;

-    захищають від механічних подразнень та запобігають утворенню натирань та мозолів;

-    за рахунок забезпечення гарної вентиляції тіла перегріте та вологе повітря відводиться назовні.

Тактичні шкарпетки випускаються безшовними або із зовнішнім розташуванням шва. Вони мають підвищену зносостійкість і щільно прилягають до ноги. Створюючи ефект "другої шкіри", такі шкарпетки не натирають, не перекручуються і не сповзають.

Термоактивні шкарпетки мають анатомічну форму і посилені зони стопи, включаючи п'яту, та миска, як найбільш схильних до зносу. Часто виробники передбачають додатковий захист в області пальців, п'яти та сухожилля.

о

З яких матеріалів виготовляють тактичні шкарпетки

Екологічна натуральна 100%-на бавовна - не найкращий матеріал для термоактивних шкарпеток. Подібні речі приємні на дотик, але за інтенсивного використання в складних умовах швидко втрачають форму, розтягуються і доставляють дискомфорт при носінні. Крім того, суто бавовняні моделі вкрай недовговічні.

Найкращі термошкарпетки виходять із змішаних матеріалів. “Як перевірено практикою, суміш натуральних та синтетичних волокон дозволяє отримати саме ту якість тактичних шкарпеток, яку цінує споживач, – розповідає керуюча інтернет-магазином “Захисник” Христина Маціовська. — При виборі матеріалу виробник звертає увагу на те, щоб той відповідав певним вимогам, як то: за будь-якої вологості зберігати шкіру ніг сухою, мати антибактеріальні властивості і швидко сохнути після прання”.

Найбільш поширеними літніми і демісезонними моделями є термоноски з бавовни у поєднанні з поліестером та еластаном. Варіанти для використання при більш низьких температурах зазвичай містять натуральну вовну та акрил: вовна сприяє покращеному потовиділенню, а акрил дозволяє краще зігрівати ноги.

Як вибрати тактичні шкарпетки

Як і будь-який інший термоодяг, тактичні шкарпетки потрібно правильно вибрати, щоб їх експлуатація не доставляла проблем. Ось кілька порад, якими варто керуватися при виборі цього одягу:

-    термошкарпетки, як і будь-яка інша термобілизна, повинні обов'язково відповідати розміру. Вони мають анатомічний крій, і якщо виріб не щільно облягатиме ногу, то з'являться зморшки та складки, які будуть спричиняти проблеми при ходьбі;

-    висота носка підбирається в залежності від взуття. У будь-якому випадку він повинен закривати всю частину ноги у взутті і виходити за верхній край берців. На тактичних шкарпетках обов'язково має бути еластична манжета, оскільки вона запобігає їх сповзанню;

-    температура, на яку розраховано виріб, вказується виробником на етикетці. Щоб уникнути перегріву влітку та переохолодження взимку, потрібно обов'язково підбирати шкарпетки з урахуванням цих рекомендацій;

-    деякі виробники вказують щільність шкарпеток. Чим вище цей показник, тим за більш низьких температур можна використовувати конкретну модель.

Для зимових умов варто звернути увагу на термошкарпетки з шерсті мериноса з додаванням нитки срібла: такі вироби добре зберігають тепло та запобігають появі на стопах грибкових інфекцій.

Якісні тактичні шкарпетки, підібрані за всіма правилами, прослужать довгий час, не втратять своїх характеристик і захистять ноги від несприятливих погодних умов.

о