Наступного року змінюються правила оподаткування бізнесу. Експерти говорять, що підприємцям повертають довоєнну систему оподаткування. Скільки податків, зборів та платежів доведеться сплачувати бізнесу наступного року читайте у матеріалі «Нашого міста».
Ухвалений державний бюджет на 2025 рік та податкові зміни суттєво вплинуть на податки та внески, які мають сплатити ФОПи. Підприємцям повертають обов’язок сплачувати за себе єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який вони могли ігнорувати з 1 березня 2022 року. До цього варто додати збільшення військового збору. Наприклад, ФОПи на загальній системі сплачуватимуть військовий збір за ставкою 5%.
За словами експертки з фінансів Ольги Іванків, сплата ЄСВ у 2025 році обов’язкова для всіх груп ФОПів. Також з початку року відбудеться оновлення лімітів для бізнесу на 2025 рік.
Оновлення ставок податків на 2025 рік складе:
- для 1 групи єдиний податок становитиме 302,80 грн/міс;
- для 2 групи — 1600 грн/міс;
- для 3 групи — 5% від доходу.
Довоєнна система оподаткування повертається
Як пише бухгалтерська платформа «7eminar», ліміти доходу для спрощенців на 2025 рік становлять:
- 1 група – 1 336 000 грн;
- 2 група – 6 672 000 грн;
- 3 група – 9 336 000 грн.
Військовий збір та ЄСВ для підприємців
З 1 січня 2025 року встановлюються нові правила щодо розрахунку військового збору для підприємців:
- ФОПи 1, 2, 4 груп сплачуватимуть 800 грн/міс (10% від МЗП).
- ФОПи 3 групи сплачуватимуть 1% від доходу.
- ФОПи на загальній системі сплачуватимуть військовий збір за ставкою 5%.
Також збільшують максимальну базу нарахування єдиного соціального внеску з 120 000 грн до 160 000 грн.
ФОПи спрощенці зобов’язані будуть сплачувати єдиний внесок за себе у розмірі не менше 1760 грн за місяць, або 5280 грн за квартал. Також підприємці на загальній системі сплачуватимуть ЄСВ не менше 1760 грн /міс.
Обмеження на перекази від банків
10 грудня чотири українські банки – ПриватБанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк, Універсал Банк підписали меморандум про посилення контролю за операціями своїх клієнтів. Це стосується не лише простих українців, а й ФОПів.
Особливу увагу банки звертатимуть на діяльність підприємців на I групі, які відкрили ФОП нещодавно – до пів року. Вивчатимуть все: чим підприємець займається, або чим він торгує, його фінансові операції. Нагадаємо, що до першої групи належать ті, хто надає побутові послуги або займається роздрібною торгівлею на ринках.
Що може зацікавити банк у діяльності ФОПа:
- різке, непритаманне підприємцю збільшення операцій;
- дроблення переказів на одного отримувача;
- якщо під кінець дня на рахунку кожного разу не залишатиметься коштів.
Також банки будуть вивчати, чи не використовують великі компанії ФОПи для «дроблення» бізнесу, щоб ухилитися від сплати податків.
За матеріалами Наше Місто.