У 2021 році 868 міст та селищ оголосили майже 18,5 тисяч аукціонів з оренди комунального майна у системі Прозорро.Продажі. За результатами успішних торгів органи місцевого самоврядування отримують від оренди 54 млн грн доходу щомісяця.
За підсумками 2021 року рейтинг міст Прозорро.Продажі очолили Енергодар, Житомир та Нетішин. За даними аналітичного модуля Прозорро.Продажі, перше місце в рейтингу із загальним балом 1,9 зайняв Енергодар. 43 з 48 оголошених аукціонів були успішними і приноситимуть Енергодару 226 тис. грн щомісячного доходу. Показник середньої конкуренції в Енергодарі 1,5.
На другому місці рейтингу — Житомир з балом 1,72. Місто продемонструвало у 2021 році показник успішних торгів майже 79%. Житомир провів 277 аукціонів, 218 з яких були успішними. Місто зароблятиме з оренди понад 1 млн гривень щомісяця.
Трійку лідерів із загальним балом 1,68 замикає Нетішин на Хмельниччині. За підсумками року місто оголосило 89 е-аукціонів, 78 з яких були успішними і принесуть громаді понад 243 тис. грн доходу щомісяця.
На четвертій сходинці рейтингу — Київ із загальним балом 1,68. Показник успішності торгів у столиці майже 72%. До топ-5 також увійшов Кривий Ріг із загальним балом 1,63.
До першої десятки лідерів також входять Чернівці, Горішні Плавні, селище міського типу Кегичівка, Миколаїв та Луцьк.
За кількістю аукціонів та доходом лідирують Київ, Дніпро та Харків. Столиця оголосила у 2021 році 1144 аукціони, з яких успішними були 821. За результатами торгів Київ буде отримувати до бюджету понад 9 млн грн щомісяця. Дніпро провів 699 аукціонів, з яких — 521 успішний. Відтак до бюджету міста надходитиме 2,7 млн грн доходу щомісяця. Ефективно управляв комунальним майном і Харків. Місто отримуватиме від оренди щомісяця 2,7 млн грн завдяки 687 успішним аукціонам, які провела громада минулого року.
Нагадаємо, передача майна в оренду на онлайн аукціонах в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» запроваджена Законом України «Про оренду державного та комунального майна».
Рейтинг міст формується за такими критеріями:
Для розрахунку рейтингу відібрано показники, що найбільше показують ефективність проведення аукціонів: % успішних торгів та рівень конкуренції відносно міста-лідера цього року. (!!! Ці показники розраховуються у відсотках, щоби великі міста порівнювались із малими однаково).
До рейтингу потрапляють міста та селища, які провели мінімум 40 успішних аукціонів за рік.
Максимальний показник середньої конкуренції за підсумками 2021 року — 1,5 пропозицій на торги, з цим показником порівнювали всі інші міста.