Як і з ким ведуть боротьбу представники дніпровського криміналітету

Опубликовано redakcia.gc - вт, 30/08/2022 - 14:19
Нарік-Умка

На думку політтехнолога Сергія Гайдая, війна подарувала криміналітету ще один шанс прорватися до владних кабінетів. Цих персон, що рвуться до влади, необхідно знати в обличчя, зазначає Гайдай.

Про це він розповів в ефірі ТК "ДніпроTV".

Політтехнолог пояснив, що до війни громадське суспільство, політики місцевого рівня почали витісняти криміналітет, який рвався до влади, а війна дала їм нову можливість якимось чином проявитись. 

"До війни працювали такі інструменти, як вибори й багато хто з місцевих політиків навчився вигравати у них вибори. Я, як політтехнолог знаю, що вони (криміналітет) любили сітки, продуктові набори й благодійність так звану. Вони не вміли по іншому працювати... А війна дала їм другий шанс - виборів немає, влада зосереджена на виживанні на війні і ось вони почули, що їх час настав. Це дуже небезпечно. Особливо, коли центральна влада цього не розуміє, а інколи їй здається, що можна під час війни з ними домовитися, а інших представників місцевого самоврядування влада сприймає, як політичних конкурентів, то, звичайно, цей кримінал відчуває, що можливо це - їхній шанс", - сказав він.

За думкою Гайдая, кримінал, який зберігся після 90-х, зараз дуже добре прихований і має свої атакуючі репутацію компанії та ЗМІ. Вони навчилися це добре використовувати, тому здається, що це звичайні політики.

"У Дніпрі ще до війни, ми це пам'ятаємо ще з 2014 року, була завжди боротьба між двома суспільствами: проукраїнським, яке розуміє, що Україна - це окрема країна, що Радянський Союз - це минуле, що треба будувати свою незалежну Україну, і що є агресор. І тими людьми, які досі ностальгують по Радянському Союзу, для них важливий елемент зберегти російську мову, православіє, все інше. Останні бої за Дніпро між цими половинами - це дві виборчих кампанії, на яких все ж більшість дніпрян обрали Філатова. Тому сьогодні криміналітет саме його визначив своїм ворогом, і саме проти нього діє", - каже Гайдай.

Дніпровська правозахисниця Наталя Ешонкулова та її чоловік вже кілька років намагаються судитися з людьми, яких пов'язують з кримінальним авторитетом Олександром "Наріком" Петровським. Жінці неодноразово погрожували, вона навіть пережила замах.

"Вони корумпують прокурорів, правоохоронців і тому досягають необхідного для себе результату", - каже Ешонкулова.

Вона зізнається, що вирішила оприлюднити ці факти саме тому, що боїться та сподівається, що розголос її захистить від місцевого криміналітету.

Теги