Окупанти сунуть на Дніпропетровщину. Такі дані американського інституту вивчення війни. Це підтверджують і військові експерти та воєнкори. Нині південна частина Донбасу – найважча ділянка фронту. Звідси окупанти планують наступ на Дніпропетровщину, аби підійти до Запоріжжя.
«Ситуація важка і вона не змінилася, і немає ніяких перспектив», – документаліст, військовий журналіст Богдан Пападін.
Тривожні новини з передової від воєнкора Богдана Пападіна. Окупанти сунуть на Дніпропетровщину. Найгарячіше – коло Великої Новосілки.
Цю інформацію підтверджує і інститут вивчення війни. За його даними, росіяни можуть використовувати обмежене просування до Дніпропетровської області, щоб створити умови для майбутніх операцій в регіонах східної і центральної України у довгостроковій перспективі. Перша ціль росіян, на думку воєнкора Богдана Пападіна – Запоріжжя. До міста ворог підбератиметься через Дніпропетровщину.
«На Запоріжжі були побудовані певні фортифікаційні споруди, Вони не є суттєвим рубежем оборони. А на Дніпропетровщині нічого немає.
Після великої Новосілки, після південного Донбасу, піде північніше в бік Покровського і загорне фронт в бік населеного пункту Покровське в Дніпропетровській області», – Богдан Пападін.
А це голова Новопавлівської громади – це якраз південно-східний кордон Дніпропетровщини, на тисячу перший день війни звертається до військової адміністрації з проханням звернути увагу на їхню громаду. Найближча точка фронту звідси – у 16-ти кілометрах. Втім, і за п’ять днів відповіді не отримав.
«Зараз зима, вже є перші заморозки, вже складно рити, складно робити фортифікаційні споруди. Шість км до кордонів з областю – це критично мало. Знову й знову ми наступаємо на ці граблі», – військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак.
У Дніпропетровській ОВА стверджують, зосереджені нині саме на фортифікаціях, зокрема, на створенні укріплень у тих громадах, що межують з Донецькою та Запорізькою областями. Якраз це питання було першим на порядку денному ради оборони області.
Тим часом, за даними воєнкора, деякі українські з’єднання з півдня Донбасу перекидають у курську область, аби втримати там плацдарм.
«Курщина – це троянський кінь для нашого суспільства. Це небезпечна історія, яка поїдає багато ресурсів, Дійсно, росіяни там несуть суттєві втрати, але в той момент, коли там вмирають росіяни, ми тут втрачаємо наші території», – Богдан Пападін.
Тим часом співрозмовник з офісу президента одному з українських видань повідомив, що нині команда глави держави шукає робочих комунікацій із командою Трампа. План Банкової, за словами джерела: тримати Курськ і чекати січня. – протриматись до його інавгурації.
За матеріалами ДніпроTV.