Військові попередили громадськість та представників засобів масової інформації про притягнення до відповідальності за розповсюдження неправдивих чи компрометуючих матеріалів стосовно діяльності Збройних Сил України. Про це повідомляє "Дніпро Оперативний", посилаючись на пресслужбу ТЦК та СП.
Зважаючи на почастішання випадків поширення фейків про мобілізаційні заходи, у ТЦК вирішили нагадати про те, що за подібні дії винуватців притягуватимуть до кримінальної відповідальності. За словами військових, така пропаганда має на меті підбурити та розхитати суспільство, що зрештою може призвести до зриву мобілізації громадян України до лав Сил оборони України.
Водночас, військові зауважили, що наявні порушення з боку ТЦК та СП також контролюються з боку командування Сухопутних військ.
В той же час, всі наявні порушення з боку самих ТЦК та СП не залишаються без належної оцінки та контролю з боку командування Сухопутних військ. Кожному випадку надається належна правова оцінка з усіма санкціями, які передбачає чинне законодавство України. Також, зазначимо, що в усіх без виключення обласних центрах України налагоджено дієву взаємодію обласних ТЦК та СП з представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, - йдеться у дописі.
Яке покарання передбачене за розповсюдження фейків, що стосуються діяльності ТЦК?
Згідно статті 114-1 чинного Закону України від 8 квітня 2014 року №1183-VII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України", до кримінальної відповідальності притягуватимуть осіб, за поширення матеріалів, що містять:
- будь-які викривлення та маніпулятивні тлумачення вимог чинного законодавства України відносно мобілізації;
- неправдиву чи компрометуючу інформації стосовно військових та їхньої діяльності;
- судження стосовно Збройних Сил України без аргументації та достовірних фактів.
Особа буде притягнена до покарання за будь-які спекулятивні дії, в особливості через мережу Інтернет, які виконуються з метою підірвати довіру населення до державних інституцій та Сил оборони України в цілому. За таке порушення винуватця відправлять за ґрати на строк від п’яти до восьми років. Якщо діяння призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, особу покарають позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.
У командуванні Сухопутних військ ЗСУ закликали українців, зокрема медіа та блогерів, перед розповсюдженням певної інформації перевіряти її правдивість, користуючись офіційними джерелами.