Сотні вакансій у ЗСУ: у Дніпрі відкрили другий Центр рекрутингу

Опубликовано Треплов Валерий - вс, 31/03/2024 - 12:03
Дніпро

У Дніпрі запрацював вже другий Центр рекрутингу української армії, що дозволить більшій кількості людей звернутися за інформацією та зареєструватися для вступу у військові підрозділи. Ця новина привертає увагу, оскільки тепер отримати інформацію та дізнатися про актуальні вакансії у війську можна як на правому, так і на лівому берегах міста.

Юрію 49 років, нині він живе цивільним життям, та коли дізнався про відкриття другого центру рекрутингу в Дніпрі завітав до нього одним з перших, аби долучитися до армії.

“Я розумію що війна продовжується, вивчаю ситуацію, хочу дізнатися більше. В інтернеті ця інформація не доступна, але знайомий порадив звернутися в такий центр. Зараз в процесі комунікації. Я працюю з молоддю, займаюся освітою, але є досвід в логістиці і діловодстві, і зараз ми обговорюємо питання, як це все може бути”, – розповідає дніпрянин Юрій.

Тож Юрій поки вирішує де саме зможе принести найбільшу користь війську. У центрах доступні сотні вакансій від підрозділів Сухопутних військ, Морської піхоти, ТРО та Національної Гвардії України. Допомагають кандидатам з вибором співробітники рекрутингового центру, такі як Максим.

“Людина до нас звертається, я розповідаю які є вільні вакансії. Якщо людина вже обрала куди вона хоче піти, то я їй кажу, що такі вакансії є на певні бригади, і людина каже чи хоче туди. І потім, якщо вона вже погоджується, то ми заповнюємо анкету і ми її відправляємо до ТЦК. Людина вже тоді звертається, проходить медичне обстеження. І якщо все гаразд, то їй повинні видати рекомендаційний лист. Із цим листом йде у військову частину, показує, що у неїх все гаразд, по документам вона вже все пройшла і все”, – пояснює працівник рекрутингового центру української армії Максим Блінов.

Тож у Дніпрі відтепер рекрутингові центри працюють як на лівому, так і на правому березі, аби бажаючим стати до лав армії було зручніше. За словами представників військової адміністрації, тенденції свідчать, що охочих долучитися до захисту держави чимало.

“Тут повістки не видають, це середовище спеціально для рекрутингу. Тобто це добровільне залучення особи, яка себе шукає в армії на службу в армії. За тиждень фактичної роботи центру сюди звернулось 52 людини. Зважаючи, що це з нуля, то це хороший результат. І він абсолютно корелюється з досвідом Львова. Так само і там це розвивалось. Що характерно для Дніпра: ну, по-перше, ми бачимо більшу кількість жінок, які звертаються. Власне кожне 5 звернення – це жінки. Це позитивно, ми прекрасно до цього ставимось, і наголошуємо, що на сьогодні немає ніяких обмежень для жінок, щоб служити в Силах оборони”, – стверджує Уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець.

Однак наразі звернення здебільшого телефонні, кажуть у центрі, оскільки люди в Україні ще не зовсім звикли до рекрутингу.

“Ми розуміємо, що за пару тижнів наші вимоги до кандидатів, які вже пройшли, будуть виконані. Люди прийдуть у військові частини і тоді нам буде дуже просто пояснити що коїться з нашими кандидатами і наступні люди йтимуть більш охоче”, – каже регіональний представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу в Дніпропетровській області Сергій Звірко.

Окрім двох вже працюючих на Дніпропетровщині створять ще 6 таких центрів. Вже на наступному тижні заплановано відкриття у містах Новомосковськ і Кам’янське. А через тиждень – у Павлограді, Синельниковому, Покрові та Кривому Розі.

Джерело "ДніпроТВ"