Поява українського CNN чи BBC свідчитиме про формування вільного демократичного суспільства – пропозиціонер Григорій Гельфер

Опубликовано Виолетта Негода - чт, 17/02/2022 - 12:56
пропозиция

В умовах напруги через потенційну російську агресію роль телебачення в Україні збільшується. Особливо серед людей старшого покоління, для яких телевізор є основним джерелом інформації. Учасники ПРОпозиціонери Клубу під час чергового онлайн-засідання дискутували про те, чому в Україні така велика кількість інформаційних каналів і чи варто їм повністю довіряти.

Депутат Дніпровської міської ради від «Пропозиції», заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер переконаний, що більшість приватних інформаційних каналів створені для політичної боротьби. Мовляв, всі політичні сили дуже зацікавлені в тому, щоб мати власний телевізійний канал чи принаймні свої програми, через які вони могли б доносити ті меседжі, які вони вважають потрібними та корисними. Тож для формування об’єктивної інформаційної картинки українці мають виховати в собі звичку черпати інформацію з різних джерел, розвивати критичне мислення. В умовах доступності сучасних інформаційних технологій це не так вже й складно, вважає Григорій Гельфер.

«Перевага телебачення полягає лиш в тому, що цей ресурс регулюється державою. І в разі появи фейкової інформації чи такої, що ображає честь і гідність людини, правду можна відстояти в суді, тоді як Інтернет практично безконтрольний. Ми, партійці «Пропозиції» безумовно виступаємо на захист свободи слова. Втім щиро прагнемо до того, щоб в Україні з’явився зрештою власний CNN чи BBC. Це свідчитиме про формування справді вільного демократичного суспільства. На місцевому рівні, в Дніпрі, ми поволі робимо кроки до цього, щоправда, в дещо іронічній формі – щотижня на Дніпро-TV виходимо в ефір з інформаційною програмою «Доживемо до вівторка». В вільній формі ми розповідаємо людям про власні погляди на ті чи інші події і робимо це без жодного політичного підтексту».

Депутат-пропозиціонер також додав, що якісний інформаційний, культурний та просвітницький продукт на телебаченні можна робити і без залучення приватних коштів. Нині такі можливості є на комунальному рівні, їх надає «Український культурний фонд», а також велика кількість грантових організацій.