
Олексію 38. До війни більше ніж 10 років працював інженером. У 2018-му його мобілізували. Служив у Києві заступником начальника штабу. Після демобілізації працював у компанії, що займалася системами очищення води. У 2022-му Олексія знову призвали до армії, цього разу – до прикордонних військ. Командував взводом на Харківському напрямку.
«У жовтні 2023 року наш підрозділ отримав завдання штурмувати лісосмугу. Усе пішло не за планом – ми потрапили під ворожий артилерійський обстріл. Двоє бійців дістали поранення. Після наказу на відхід ми пройшли понад 2 кілометри до евакуаційного пункту, але знову потрапили під вогонь. Я теж отримав поранення – вибухом майже відірвало кисть. Думав, що її ампутують, але, слава Богу, лікарям вдалося її зберегти», – розповідає Олексій.
Захисник переніс 15 операцій і зараз проходить лікування в реабілітаційному центрі у Дніпрі. Каже, що вже бачить значний прогрес: «Я встиг побувати і в інших медзакладах, тому є з чим порівнювати. Тут з тобою реально працюють, не дають ледарювати. Амплітуда рухів і сила вже збільшилися, болі трохи зменшилися. Я дуже задоволений».
Зараз Олексій на другому курсі відновлення. Йому допомагає ерготерапевтка Ольга, яка працює над поверненням функцій руки та адаптацією до нових реалій.
«Олексій отримав дуже складну травму – перелом усіх кісток зап’ястя. Це як пазл: навіть один перелам у цій зоні суттєво порушує функцію кисті. Через це в нього були обмеження рухливості, рубці, набряки. Спочатку рукою він майже не міг користуватися. Ми розпочали роботу з рубцями, потім – над амплітудою рухів і функціональними завданнями, щоб відновити самостійність. Також поступово зміцнюємо м’язи, адже вони були атрофовані. Олексій дуже старанний і вмотивований, він ніколи не запізнюється й розуміє, що це потрібно насамперед йому. Виконує всі домашні завдання. Уже є помітний прогрес: сила збільшилася, амплітуда рухів покращилася, болі зменшилися», – констатує ерготерапевтка.
У Дніпрі в реабілітаційному центрі з кожним пацієнтом працює мультидисциплінарна команда: лікарі фізичної реабілітації, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди й психологи. Для кожного пацієнта розробляють індивідуальну програму лікування з урахуванням його особливостей.