Проблема поводження з побутовими відходами не має простих шляхів вирішення. Однак влада Дніпра на чолі зі міським головою та співзасновником партії «Пропозиція» Борисом Філатовим робить для її вирішення рішучі кроки. Про це в ефірі онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу розповів депутат міської ради від «Пропозиції», заступник голови постійної комісії з питань житлово-комунального та дорожнього господарства Антон Андрієнко.
До прикладу, заступник міського голови Дніпра, депутат обласної ради від «Пропозиції» Михайло Лисенко кілька років тому пройшов освітню програму у Японії щодо поводження з побутовими відходами. Головним її меседжем є те, що привчити повнолітніх громадян сортувати або навіть правильно викидати сміття дуже важко. Проте освітні програми для дітей, починаючи з дошкільних закладів освіти, допомогли Японії побороти сміттєву кризу. Так, це довгий процес, але він приніс чіткі результати, зазначив пропозиціонер:
«Між тим, Дніпро продовжує плідну співпрацю з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) в цьому напрямку. Завдяки активній роботі міського голови Бориса Філатова на міжнародній арені Дніпро є головним претендентом на будівництво сучасного сміттєпереробного заводу коштом японських партнерів. Зараз, на жаль, через ситуацію на кордоні з північними сусідами є певні побоювання з боку японської сторони. Проте я особисто переконаний, що наполегливість мера-пропозиціонера дозволить Дніпру отримати найсучасніший в Україні сміттєпереробний завод.»
Водночас якщо повернутись до реалій сьогодення, то проблема поводження з побутовими відходами має вирішуватись комплексно. А вектор розвитку слід зосередити саме на законодавчому рівні, переконаний Антон Андрієнко.
«На місцях ми не можемо, наприклад, зобов’язати торгівельні мережі встановити автомати з прийому пластикових пляшок, хоча така ідея у нас була. Ми упираємось у те, що немає відповідної вимоги у законодавстві. Тож, моя пропозиція – Верховна Рада та Кабінет Міністрів мають встановити чіткі пріоритети у вирішенні проблеми поводження з побутовими відходами, закріпивши це на рівні нормативних документів загальнодержавного рівня. При цьому важливо, аби місцеве самоврядування могло надати пропозиції до загальнодержавної стратегії, а також отримало важелі впливу для вирішення питань на місцевому рівні. Місто Дніпро до цього готове», – підсумував депутат від «Пропозиції».