
Молодь Дніпра вдруге об'єдналась для надання підтримки військовим, які захищають Україну від російської агресії. Місяць тому вони розпочали виробництво портативних зарядних пристроїв (power-bank) для військових. Корпуси зарядних пристроїв виготовляються за допомогою 3D-принтера, а батареї, що живлять електроніку, створюються з акумуляторів, отриманих з використаних електронних сигарет.
Кожну батарею вони розміщують поруч, після чого з'єднують їх дротом та виконують паяльні роботи під керівництвом Дмитра. Молодий чоловік стверджує, що для виготовлення одного такого power-bank для військових знадобиться близько 3 годин робочого часу та приблизно 24 використані електронні сигарети.
«На такий power-bank дуже багато «одноразок» не треба, ми створюємо ось такі ланки, які потім зʼєднуємо паралельно. Ці ланки – якраз з використаних батарей від «одноразок». Їх потрібно зʼєднати так, аби в нас вийшла напруга мінімум 20 тис. міліампер. Це якраз оптимальна ємність power-bank для наших військових, аби вони могли в менш короткий час зарядити телефон або інші гаджети. Також до кожного power-bank ми докуповуємо плати і далі все це збираємо у корпус», - прокоментував дніпровський студент Дмитро Галич.
Проєкт "FrontPower" було запущено у співпраці з Департаментом молодіжної політики та національно-патріотичного виховання, Молодіжною радою Дніпра та Благодійним фондом "Департамент добрих справ". За короткий період молодь вже виробила 10 power-bank, які вже дісталися захисникам на фронті, з них два недавно були передані до 128 бригади, а ще 5 планують передати найближчим часом на Донеччину. На реалізацію цього проєкту вони витратили приблизно 700 одноразових сигарет.
«В першу чергу зазначу, що це не пропаганда куріння. Ми ні в якому разі не змушуємо починати це робити заради power-bank для військових, але раптом у когось є така погана звичка, то девайси, які ви вже використали, можна не викидати у смітник, а віддавати на добру справу. Нам ось на днях передали 15 кг таких девайсів, також акумуляторів та батарейок, які ми вже почали розбирати та створювати з них зарядки. Тобто можна приносити не лише одноразові сигарети, а й старі power-bank», - прокоментував керівник проєкту «Front Power» Азад Мамедов.
Сдача використаних електронних пристроїв доступна на 8 локаціях у місті Дніпро. Крім того, за кожні 100 принесених "одноразок" можна замовити "Постріл помсти". Необхідні також допоміжні руки для виготовлення power-bank для військових. Повні адреси та деталі проєкту "FrontPower" доступні за посиланням https://www.instagram.com/_front_power/