До 2027 року курс долара може перевищити позначку у 50 грн: що буде з цінами?

Опубликовано Треплов Валерий - вс, 23/06/2024 - 15:34
1

Курс долара перетнув позначку у 40 грн, поставивши кілька історичних рекордів. А Міжнародний валютний фонд шокував прогнозом, що до 2027 року він перевищить 50 грн. Чим викликане нещодавнє послаблення гривні та до якого курсу готуватися українцям?

З початку 2024 року американський долар в Україні подорожчав на 2 гривні 3 копійки або на 6%. Нині у банках та обмінниках в середньому можна купити один «зелений» за 40 гривень 90 копійок.

Чи вплинуло подорожчання долара на купівельну спроможність дніпрян та у якій валюті люди зберігають гроші?

Коливання валютного курсу впливає на підприємців. У цьому магазині закуповують автозапчастини за кордоном в іноземній валюті. Вочевидь, це впливає і на формування ціни.

«Закупівля йде в доларах, розмитнення також, потім це все на цю суму добавляється. І, звісно, коли долар росте, і закупівельна ціна збільшується, тому це відображається і на клієнтах, тому що ціни зростають. Також багато постачальників, в яких кожен день йде прирівнювання до курсу долара на сьогодні. У деяких тиждень-два йде перерахунок і знову підвищення цін», — розповів Олексій Антоненко, керуючий магазином «KIAPARTS».

Проте у компанії намагаються утримувати ціни, через що втрачають і власний прибуток.

«Так, наш прибуток зараз менше, ніж був раніше, але в залежності від того, як долар росте, ми намагаємось стримувати ціни, тому що зараз купівельна спроможність в клієнтів зменшується з кожним днем, також через ситуацію в країні ми змушені зменшувати ціни, щоб люди купували», — пояснив Олексій Антоненко.

«На 2024 рік середньорічний курс становить 40,7грн. Тобто об’єктивно, якщо до червня місяця перших пів року курс був менший 40грн, то, напевно, для того, щоб вийти на 40,7грн, він буде вище 40,7, власне в другій половині року. Багато він не виросте однозначно, але я думаю, що 41, може навіть 41,5, до кінця року ми таки побачимо», — зазначив економічний експерт Олег Пендзин.

Експерт впевнений, що на ціну, наприклад, сезонних овочів це ніяк не вплине, бо більшість городини вирощується в Україні.

«Оце все, що йде з відкритого грунту – це наше з вами виробництво. Вони на курс долара, і на них курс долара впливає не дуже сильно. Тому я думаю, що якраз тут така ситуація, коли все залежить від врожайності. Якщо буде хороша погода, якщо буде велика пропозиція – то ціни однозначно будуть падати», — розказав Олег Пендзин.

Експерти радять не зберігати готівку вдома, краще покласти гроші в банк під відсотки.

«На сьогоднішній момент, на мій погляд, найбільш вигідним зберіганням грошей, є гроші, які ви вкладаєте в облігації внутрішньої державної позики. Тобто з одного боку ви отримаєте дуже хороший відсоток, який вже чистий від оподаткування, а з другого боку – ви допомагаєте реально Україні», — наголосив Олег Пендзин.

Джерело: ДніпроТВ