Сталеві воїни, які боронять Україну від початку війни у 2014-му році. У Дніпрі розпочинає роботу інформаційно-рекрутинговий центр 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр». Як обрати своє місце у легендарній бригаді?
На початку повномасштабної війни в своєму рідному Тростянці на Сумщині Дмитро пережив окупацію. У березні місто звільнили наші захисники. Зокрема, і військовослужбовці 93-ї окремої механізованої бригади. Вже у червні 2023 року Дмитро вирішив добровільно поповнити лави бригади «Холодний Яр».
«Я розумів, що нашу країну треба захищати. Після проходження навчального центру я попав до легендарної нашої 93-ї бригади, я попав до другого стрілецького батальйону на посаду кулеметника», – розповідає рекрутер 93-ї ОМБР «Холодний Яр» Дмитро Стогній.
Тепер вже сам Дмитро набирає охочих доєднатися до 93-ї бригади у новому інформаційно-рекрутинговому центрі формування, який відкрився у Дніпрі. В обов’язки чоловіка входить проведення співбесід з рекрутерами.
«Під час співбесіди я хочу зрозуміти, ким людина хоче потрапити до нас. Чи це мобілізація, чи контракт. Під час співбесіди ми у кожної людини питаємо про стан її здоров’я. Також люди до нас звертаються онлайн, ми також з ними спілкуємося і проводимо кожну людину», – каже Дмитро Стогній.
Інформаційно-рекрутинговий центр 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» у Дніпрі став другим в Україні. Кожен бажаючий може детально ознайомитися із вакантними посадами й обрати своє місце у бригаді.
«Ми шукаємо інженерів, ми шукаємо технологів, ми шукаємо програмістів, ми шукаємо операторів дронів, помічників операторів дронів, водіїв, ми шукаємо тих людей, які можуть колективною зброєю нищити ворога, щоб максимально забезпечити життєдіяльність піхоти», – пояснює головний сержант 93-ї ОМБР «Холодний Яр» Іван Буряк.
93-я бригада боронить Україну вже понад 10 років. Бійці брали участь у боях на Луганщині, в Авдіївці, перебували у Донецькому аеропорті. Після повномасштабного вторгнення воювали на Сумщині, звільняли Харківщину. Зараз — б’ються на донецькому напрямку.
Серед воїнів, на жаль, є і загиблі. Один з них — Артур Алєксєєчкін. Його мати та дружина згадують чоловіка, як добру та сміливу людину.
«В 2022 році, як тільки повномасштабна війна почалася, і він пішов. Я була на роботі, кажу, синочок, шо ти, де ти… Він — я в воєнкоматі. Кажу, синочок, іди додому. Каже — хорошо мамо. Кажу — ти їв що-небудь? коли прийдеш? А потім вже дзвонить в сьомій вечора, каже, мамо, я вже в Черкаському», – пригадує мати полеглого військового Валентина.
«Цей страшний випадок… Ракета влучила прямо в авто, і його зажало, і друга ракета прилетіла, і машина загорілася, і він згорів разом з автівкою», – розповідає вдова полеглого військового Ніна.
Для сімей загиблих, полонених або зниклих безвісти захисників, а також поранених воїнів 93-ої бригади відкрили патронатний хаб. Тут будуть допомагати з юридичними, соціальними питаннями та надавати психологічну підтримку.
«Тут не буде кабінетної системи, в яку приходить людина як до чиновника. Ми не чиновники, ми – побратими, ми друзі, рівний рівному. І тому саме в такому виді формується наш ветеран хаб, наш простір», – повідомила керівниця патронатної служби 93-ї ОМБР «Холодний Яр» Аліна Карнаухова.
«Ця тема патронатної служби, яку ми сьогодні разом з хлопцями та дівчатами започатковуємо в місті, започатковують вони – ми їм допомагаємо в цьому», – каже директор департаменту соціальної політики ДМР Едуард Підлубний.
Рекрутинговий центр розташований за адресою – площа Шевченка 7, у приміщенні Соборної районної у місті Дніпрі ради.
Двері центру відчинені для всіх охочих чоловіків та жінок, які готові знайти своє місце у легендарній бригаді.
За матеріалами ДніпроTV.