Останнім часом українські водії все частіше скаржаться на отримання чужих автомобільних штрафів, виписаних за порушення правил дорожнього руху (ПДР) та задокументованих системою автофіксації. У таких випадках штраф отримує власник автомобіля, який на момент порушення не перебував за кермом. Як діяти в подібних ситуаціях, щоб не платити чужі штрафи, розповість "Дніпро Оперативний" із посиланням на "Новини.LIVE".
Камери автофіксації фіксують порушення швидкісного режиму і визначають власника транспортного засобу за номерними знаками, а не фактичного водія. Тому штраф надходить особі, на яку зареєстровано автомобіль. В Україні поширена практика купівлі-продажу автомобілів за генеральним дорученням, що ставить багатьох водіїв у зону ризику отримання чужих штрафів.
Як показує практика, довести, що в момент порушення за кермом був не власник авто, майже неможливо. Якщо штраф не сплачується вчасно, починається примусове стягнення заборгованості, яке може включати блокування рахунків, арешт рухомого та нерухомого майна. Оплачувати чужі штрафи – також не вихід. Що ж робити?
Закон передбачає, що фактичний водій або інша особа, яка перебувала за кермом під час порушення, повинна протягом 20 днів звернутися до МВС із заявою про притягнення до адміністративної відповідальності. Це потрібно зробити добровільно, інакше притягнути до відповідальності буде неможливо.
Якщо не відмовлятися від процедури продажу авто за довіреністю, то хоча б реєструвати покупця в реєстрі належних користувачів. Це допоможе МВС бачити, що автомобілем можуть користуватися інші особи, крім юридичного власника.