
Часто водії можуть поступитися іншим учасникам дорожнього руху місцем, з ввічливості надати комусь перевагу, або навіть зробити якусь незначну помилку. У таких випадках кермувальники нерідко дякують або вибачаються за допомогою "аварійки". Однак останнім часом ширяться чутки, що за таке використання аварійної світлової сигналізації можна втратити права на тривалий термін. У МВС роз'яснили, чи відповідає ця інформація дійсності, передає "Дніпро Оперативний".
Згідно з Правилами дорожнього руху, аварійна світлова сигналізація призначена для попередження інших учасників руху у разі:
- вимушеної зупинки;
- технічних несправностей;
- буксирування;
- перевезення дітей;
- зупинки колони;
- дорожньо-транспортної пригоди.
В міністерстві зазначають: використання "аварійки" з метою подяки або вибачення не передбачене Правилами. Однак існують нюанси, які варто враховувати.
Використання має відповідати реальним умовам та обстановці на дорозі та не заважати руху й не створювати аварійної обстановки. Тобто аварійку не слід використовувати в ситуаціях, коли це створить аварійну ситуацію. І звісно, що ми не "формуємо" питання ввічливості на дорозі, - пояснив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
За неправильне користування аварійною світловою сигналізацією передбачено штраф (ст. 122 КУпАП), але позбавлення водійських прав у таких випадках не застосовується.