Ціни на вживані авто в Європі падають: що очікувати українцям

Опубликовано Треплов Валерий - сб, 29/06/2024 - 16:11
о

Європейський ринок вживаних автомобілів переживає стійке зниження цін. Ця тенденція, що триває вже рік, привертає увагу як покупців, так і продавців, повідомляє «Дніпро Оперативний».

Експерти Інституту досліджень авторинку називають кілька причин цієї тенденції:

  • Економічні фактори: зростання інфляції та погіршення економічних умов змушують людей відкладати купівлю авто, роблячи попит меншим.
  • Зміна уподобань: споживачі стають більш екологічно свідомими, тому зростає попит на електромобілі та гібридні авто, що негативно впливає на ринок вживаних бензинових та дизельних машин.
  • Вплив нових технологій: розвиток автономного водіння та каршерингу кидає виклик традиційному володінню автомобілем, що може призвести до довгострокового зниження цін на вживані авто.

Незважаючи на загальне зниження, ціни на вживані авто в Європі все ще значно вищі, ніж до пандемії COVID-19.

Чого чекати українцям

В українському авторинку також спостерігається падіння цін, але воно більш виражене на внутрішньому ринку. Ціни на імпортовані з Європи вживані авто залишаються стабільними через високу "вхідну ціну".

Експерти прогнозують, що падіння цін на вживані авто в Європі триватиме й надалі, але темпи зниження можуть сповільнитися. В Україні ж ціни на імпортовані авто ймовірно залишаться стабільними, а на внутрішньому ринку можут трохи знизитися.