У Дніпрі продовжують демонтаж радянських пам’ятників

У Дніпрі триває активне усунення пам’яток радянської епохи, що залишилися у місті. Серед об’єктів, які планують прибрати, є барельєф “Дружба народів” на фасаді театру імені Тараса Шевченка, який викликає суперечки через свій ідеологічний контекст і художню цінність.

Які пам’ятники планують демонтувати

  • Барельєф “Дружби народів” на театрі ім. Шевченка;
  • Барельєф, що символізує знищення українського флоту, також на театрі ім. Шевченка;
  • Знак на честь Червоної гвардії на фасаді готелю “Асторія”;
  • Барельєф штабу Другої кінної армії на будівлі обласного фінансового управління;
  • Не так давно зняли бюст Брежнєва.

Проблеми та ідеї

Історик Микола Чабан наголошує, що демонтаж цих пам’яток складний через можливі пошкодження історичних будівель. Також він зазначає, що радянські символи викликають неоднозначну реакцію через свій мілітаристський характер.

Для збереження історії без політичного впливу пропонують створити в місті музей радянської спадщини за прикладом парку Грутас у Литві чи меморіального парку Мементо в Угорщині. Тут можна було б розмістити ці пам’ятники зі спецінформацією про їхній історичний контекст.

Дискусія щодо Катеринославської милі

Суперечливим є питання збереження Катеринославської милі біля Преображенського собору. Одні фахівці вважають, що її варто прибрати, інші — підкреслюють цінність пам’ятки як частини імперської інфраструктури та історії міста.

Для жителів Дніпра та області важливо розуміти, що деколонізація передбачає не тільки фізичне усунення об’єктів, а й переосмислення історії та громадського простору.

Суд засудив палія з Дніпра, який знищив 7 авто на понад 1,8 млн грн

Після удару по Кривому Рогу 9-місячну дитину везуть до лікарні Дніпра