Борис Філатов запросив до обговорення концепції нового Музею історії Дніпра науковців, колекціонерів і музейників міста

21/01/2020 - 16:47
Борис Філатов

Борис Філатов

21 січня міський голова Борис Філатов провів першу консультаційну зустріч щодо створення сучасного Музею історії Дніпра. До обговорення концепції долучилися історики, колекціонери та музейники. Мер переконаний: ідея створення такого музею для міста є знаковою, а те, яким саме він буде, потрібно вирішувати консолідовано.

Музей історії Дніпра об’єднає минуле і сьогодення міста. Його філософія відрізнятиметься від подібних традиційних майданчиків, однак не дублюватиме жоден із них.

«Я хотів би, щоб сьогодні ми послухали одне одного – як ми це бачимо, а потім підключали своїх колег, людей, кому це не байдуже. Уже в результаті колегіального рішення ми цю всю історію концептуємо і представимо на розгляд територіальної громади. Для мене цінна думка кожного з вас. Це дозволить досягти якісного результату», – сказав Борис Філатов.

Мер Дніпра також наголосив, що такі зустрічі проводитимуть і надалі.

Як усе зростало і будувалося, ким були і чим жили різні покоління містян (від часів Катеринослава і до сьогодні) тут хочуть показати за допомогою інтерактивних інсталяцій, предметів, до яких можна буде доторкнутися, а також доповненої реальності. Основним акцентом буде саме тематичний поділ площини.
 
Борис Філатов зауважив, що майбутній музей повинен передавати дух міста:

«Для мене він (дух міста, – ред.) ототожнюється з птахом фенікс. Це – місто з дуже цікавою хімією».

Із тим, що музей повинен стати упізнаваним відображенням Дніпра як українського міста, погоджується і доктор історичних наук, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор регіонального відділення Інституту національної пам’яті Ігор Кочергін.

«Треба показати особливість Дніпра. Показати місто українське – зі своїм характером», – переконаний пан Кочергін.

Крім цього, фахівці наголошують, що музей повинен відображати соціальну трансформацію, котра відбувалася з мешканцями протягом десятиліть. А ще музейну площину хочуть використовувати як майданчик для обміну думками та інформацією, а також як місце для роботи науковців, тож тут хочуть створити і електронний архів.

Очікується, що створення Музею історії Дніпра може розпочатися вже цього року. Нині для його розміщення розглядають, зокрема, Будинок губернатора, утім не виключають і інші приміщення. Серед основних вимог – комфорт і доступність для всіх відвідувачів.
  
Уперше про проєкт подібного музею заговорили ще в 50-х роках минулого століття, однак реальних кроків до сьогодні зроблено не було. 

Теги

Новости партнеров