Як пройшлов нацвідбір на Євробачення 2024

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 07/02/2024 - 08:25
о

У суботу, 3 лютого, відбувся фінал Національного відбору на Євробачення 2024. Але через активне голосування стався збій у додатку Дія. Його роботу не вдавалося відновити протягом кількох годин, тому результати стали відомі тільки ввечері 4 лютого.

“З нами Мама Тереза та Діва Марія” – саме ці рядки пісні, виконають переможниці НацВідбору на Євробачення співачки Джері Хейл та Альона Альона. Саме вони у травні представлятимуть Україну на головному пісенномуконкурсіЄвропи в Шведськомумісті Мальме.

Переможців Національного відбору визначало журі і глядачі. Дівчата набрали рекордну кількість голосів українців – 723 тисячі.

Втім без скандалів не обійшлось. Застосунок “Дія”, на який поклали всі надіївідбору,дав збій. Через велику кількість бажаючих проголосувати –  додаток не працювавдекілька годин. Саме тому офіційне “Шоу результатів” перенесли аж на наступний день. 

Окрім учасників, справжніми зірками вечора стали дівчата перекладачки жестової мови Ольга і Катерина. Їх поява на великому шоу – перша в Історії Національного Відбору.

“Складно було впоратися з хвилюванням. Це був перший раз, коли національний відбір транслювали з жестовою мовою, і я відчувала велику відповідальність. Але й велика честь. Я відчувала неабияке задоволення”, – каже перекладачка жестової мови Катерина Заботкіна.

Катерина каже, що усі пісні різні за стилем і звучанням, і вона буквально проживала кожну.

“Вони такі різні, але це просто фантастика. Тобто, у кожної було щось особливе. У одних реп, у когось надривний крик, у когось глибока душевна лірика, яка западає в душу, у інших легке, танцювальне. І кожна пісня – це дійсно щось унікальне та неймовірне”, – зазначила Катерина.

Багато суперечок та обговорень викликав виступ переможниць – Яни та Альони. Чи то збій у техніці, чи то нервування, але якість звучання в ефірі та наживо – відрізняється.

“Були проблеми з визвучкою з Балансом хору і Джері Хейл. Дуже часто, коли ми там переслуховували, хор часто перекривав голос Яни, через це динаміка номера втрачалась. Але я думаю, що на Євробаченні такого статися не має”, – сказала викладачка вокалу Дар’я Янушкевич.

Детально прослухавши виступ переможниць, викладачка вокалу Дар’я впевнено заявила – ця пісня створена спеціально для Євробачення.

“Ця пісня вмикає майже всі такі необхідні маркери для успішного виступу на Євробаченні. Бо, як показує досвід, українська етніка завжди знаходить відгук на цьому конкурсі. Калуш, Руслана та Джамала використовували етнічні мотиви у своїх піснях і завжди отримували перші місця. До речі, отримували. Я сподіваюся та вірю, що буде й цього разу”, – наголосила Дар’я.

За словами самих виконавиць, конкурсна пісня Тереза і Марія розповідає про незламний дух усіх жінок, на долю яких наразі випадає чимало важких випробувань.

68-й пісенний конкурс Євробачення відбудеться у Швеції в місті Мальме у травні. Дует Альона Альона та Джері Хейл виступатимуть у першому півфіналі. Грандфінал «Євробачення-2024» запланований на 11 травня.

 

За матеріалами ДніпроTV.