«Благодійний фонд «Геннадія Гуфмана» вкотре підтримав обласний літературний конкурс імені Михайла Селезньова

Опубликовано redakcia.gc - пт, 04/11/2022 - 18:40
ГГ

Цей конкурс проводиться щорічно з 2001 року Дніпропетровською обласною радою ветеранів. Ідея його проведення належить Михайлу Селезньову, члену Національної спілки письменників України, поетові, прозаїку, публіцисту, нашому земляку-дніпрянину, багато творів якого присвячено рідному місту. Вже 12 років поспіль урочисті церемонії нагородження лауреатів конкурсу доводять, що ім’я нашого видатного земляка пам’ятають, а справу, розпочату ним ще на початку цього століття, гідно продовжують.

Про це повідомляє ТК "ДніпроTV".

За словами незмінної голови журі, відповідальної секретарки Дніпропетровської обласної ради ветеранів, Почесного ветерана України, доньки письменника Ірини Селезньової, цього разу на конкурс надійшли твори більш як 30 авторів. 23 з них за рішенням журі відзначені званням лауреата конкурсу з нагородженням дипломом або грамотою. 

Ірина Селезньова згадує, як у складні часи продовжити життя конкурсу допоміг засновник благодійного фонду Геннадій Гуфман: «Літератори і журналісти, які надсилали свої твори на конкурс у ковідному і фінансово скрутному 2020 році, вже майже втратили надію на те, що їх відзначать лауреатством і нагородами. Та на щастя на нас звернув увагу «Благодійний фонд «Геннадія Гуфмана». За його підтримки була організована урочиста церемонія у Дніпрі з нагородженням лауреатів двох років – 2020 і 2021, а також відбулися виїзні церемонії у містах області: Кривому Розі, Кам’янському, Нікополі, Марганці, Покрові, – розповідає Ірина Селезньова. 

Цьогорічний конкурс став особливим. Членкиня Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, громадська діячка, володарка літературної відзнаки «Золота письменниця України» Еліна Заржицька наголошує: за понад 10 років роботи в журі літературного конкурсу імені Михайла Селезньова вона вперше знайомилася з творами учасників з інших регіонів нашої країни. «Ми отримали роботи не тільки від обласних митців, а й з усієї України: наприклад, з Кіровоградської області надійшов прекрасний роман про життя простої жінки «Вінок сонетів» письменниці Ольги Полевіної, який вона написала у співпраці з Олександром Архангельським. Також Микола Бурмек-Дюрі з Закарпаття надіслав п’ять книжок, це різноманітні твори – і дитячі, і для дорослих. Тому ми вже обговорили в оргкомітеті можливість підвищити рівень нашого конкурсу до Всеукраїнського», – говорить Еліна Заржицька.

Одна з номінанток конкурсу – письменниця, поетеса, композитор Олена Швець-Васіна – бере участь у ньому вперше. «Я надала на цей поважний конкурс декілька чисел альманаху «Форум», в яких є мої поезії. Зі шкільної пори я почала писати твори. Приємно вражена, що відзначена моя літературна робота, я отримала диплом лауреата», – поділилася пані Олена.

Учасників і лауреатів приїхала привітати директор благодійного фонду Олена Стєпанян: «Вже не перший рік підтримувати обласний літературний конкурс імені Михайла Селезньова для нашого благодійного фонду і особисто для Геннадія Гуфмана – справа честі. Сьогодні досвід старшого покоління, що комусь здавався далеким і непридатним до наших реалій, знову став актуальним. Зв'язок поколінь робить нас сильнішими, допомагає міцніше стояти на ногах в моменти випробувань і потрясінь». Вона побажала авторам міцного здоров'я, сил і терпіння, та закликала їх продовжувати творити і радувати своїх читачів. Олена Стєпанян вручила спеціальні відзнаки Ірині Селезньовій – за роботу з розвитку та поширення ідей конкурсу, залучення ветеранів до літературної творчості; літераторці Олені Швець-Васіній – за унікальну та різножанрову творчість, а також представникам Верхньодніпровської організації ветеранів України – за активну громадську діяльність і розвиток культурного потенціалу ветеранів.

123

4

5678