В Україні пропонують штрафувати підлітків за вживання енергетиків

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 05/05/2025 - 20:01
1

В Україні готуються встановити нові обмеження для підлітків, і це торкнеться й Дніпра. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №13025-1, який передбачає штрафи за вживання енергетичних напоїв неповнолітніми, повідомляє “Дніпро Оперативний”

За новими правилами, якщо дитина у віці від 14 до 16 років питиме енергетики або підбурюватиме до цього інших, відповідати доведеться батькам або опікунам. Їм загрожує штраф від 255 до 425 гривень або громадські роботи тривалістю від 20 до 40 годин. У випадку повторного порушення сума штрафу може зрости до 680 гривень, а кількість годин громадських робіт — до 60. Якщо ж підлітку вже виповнилося 16 років, платити доведеться самостійно.

У пояснювальній записці автори законопроєкту підкреслюють: проблема вживання енергетиків серед молоді набула масштабів, і чинне законодавство її не стримує. Нові заходи мають допомогти зменшити ризики для здоров’я та створити безпечніше середовище для молоді в усіх містах України, включно з Дніпром.