Борис Філатов відкрив нову історичну інсталяцію у Дніпрі

schedule 27/11/2020 - 12:22
person Автор: Анастасия Кацай
Борис Філатов відкрив нову історичну інсталяцію у Дніпрі

Берегти історію Дніпра та людей, що стали його символами. Цьогоріч у місті сталася без перебільшення історична подія — після тривалих пошуків і археологічних розкопок дослідникам вдалося знайти місце поховання та прах першого почесного громадянина міста Олександра Поля. Його могилу протягом десятиліть вважали втраченою, утім завдяки системній роботі команди науковців і археологів, яких довкола цієї мети об’єднав мер Дніпра Борис Філатов, її вдалося ідентифікувати. 

На місці розкопок також було знайдено уламки чорного лабрадориту, з якого було зроблено хрест на склепі Поля. 

«Нам необхідно увічнити пам’ять Олександра Миколайовича Поля. У розробці знаходиться проєкт реконструкції Севастопольського парку. Це буде парк у парку — місце відпочинку і водночас меморіал. Назву парку  також буде обіграно», — сказав Борис Філатов. 

До того, як у місті розпочнуть реконструкцію парку та спорудження там пантеону почесних городян, біля пам’ятника Олександру Полю облаштували тимчасову інсталяцію з фрагментом лабрадориту. 27 листопада її відкриття символічно співпало з першою установчою сесією міської ради нового скликання. 

Постамент, який виготовили коштом приватних пожертв, зроблено з кортенової сталі - у стилістиці вулиці Короленка.

Фрагмент каменю поміщений в міцний антивандальний скляний куб, товщина скла якого складає 20 мм. Ввечері та вночі інсталяція підсвічуватиметься.

«Такі ініціативи дуже важливі. Ми повинні знати свою історію, передавати її нашим дітям та онукам. Ми повинні вчитися самі, щоб потім навчати наступні покоління», — переконана дніпрянка Олена, котра однією з перших прийшла роздивитися нове історичне місце.

Инсталляция Александр Поль

Теги

Комментарии

Новости партнеров