Після розлучення мати дівчинки отримувала аліменти на неповнолітню дитину. Проте її колишній чоловік звернувся до суду в Дніпрі, стверджуючи, що він не є батьком дитини, а отже, не зобов’язаний сплачувати гроші. Подробиці цієї сімейної драми читайте у матеріалі «Дніпро Оперативний».
У березні 2021 року подружжя, яке прожило разом понад 9 років, розлучилося. З матір’ю залишилася жити дівчинка, й через 8 місяців після розпаду родини жінка домоглася виплати аліментів за рішенням суду.
З грудня 2021 року по вересень 2023 року чоловік сплатив 127 тис. 420 грн (приблизно по 6 тис. грн на місяць). Але згодом він дізнався, що не є рідним батьком для доньки. Щоб встановити цей факт зробили ДНК-тест, який відкрив ім’я справжнього батька. Тоді ображений чоловік виключив згадку про себе з актових записів про батьківство, та замінив по-батькові дівчинки. Але на цьому історія не закінчилася.
Що було у суді
Чоловік у лютому 2023 року подав позов до Бабушкінського районного суду Дніпропетровська, вимагаючи повернення вже сплачених аліментів та виплати понад 100 тисяч гривень моральної шкоди.
Колишній голова родини так розлютився, що звернувся до поліції та звинуватив свою ексдружину у шахрайстві. Крім цього, він просив скасувати аліменти, бо не хотів утримувати не рідну йому дитину.
Проте суддя Володимир Цитульський нагадав, що аліменти чоловік сплачував не добровільно, а примусово через виконавчу службу, тому повернути гроші неможливо. Проте якщо він скасує рішення про виплату аліментів за нововиявленими обставинами, то буде про що розмовляти.
Чоловік дослухався до цієї поради, й знов звернувся до суду. Він пояснював, що не знав про обман, тому має аргументи не платити гроші.
Інша суддя, вже Ленінського районного суду, Тетяна Терещенко встановила, що під час розгляду суперечки про аліменти чоловік нібито не мав достовірної інформації про своє батьківство, що й дало йому підстави для перегляду справи.
В результаті, суддя скасувала рішення про виплати. І навіть більше: колишню дружину зобов’язали сплатити 1 362 гривні судового збору та 8 тисяч гривень за юридичні послуги адвоката свого колишнього чоловіка.