У січні 2024 року ПриватБанк, найбільший державний банк України, заблокував рахунки своєї клієнтки та заборонив їй доступ до онлайн-банкінгу. Жінка, побачивши це, звернулася до банку із проханням пояснити причини таких дій. У відповідь їй повідомили, що фінансовий моніторинг запідозрив її у можливих махінаціях через придбання криптовалюти. Подробиці цієї історії читайте у матеріалі “Дніпро Оперативний”.
Банк запросив документи, які б підтвердили джерела доходу клієнтки. Жінка надала до банку довідки, згідно з якими вона отримувала великі дивіденди. Наприклад, у 2020 році її дохід від дивідендів склав 16,6 мільйона гривень, а у 2021 році – 1,2 мільйона гривень. Проте ці документи нікого не переконали, і ПриватБанк остаточно заблокував їй доступ до своїх послуг.
Чи вдалося повернути рахунки
Не погодившись із рішенням банку, клієнтка звернулася до суду. Вона вимагала не лише розблокувати рахунки, а й компенсувати їй моральну шкоду у розмірі 10 тисяч гривень.
У суді представники ПриватБанку пояснили свої дії тим, що фінансовий моніторинг виявив підозрілі транзакції, які могли свідчити про відмивання грошей.
За словами банку, при задекларованих доходах у 32 тисячі гривень клієнтка здійснювала транзитні операції на мільйони гривень. За рік обіг коштів на її рахунках перевищив 19 мільйонів гривень. Гроші надходили від різних осіб і одразу пересилалися далі. Банк вважав, що це могла бути схема для "відбілювання" доходів з нелегального бізнесу, наприклад, ігрового.
В результаті, суддя погодився, що ПриватБанк діяв у межах закону, захищаючи фінансову систему від можливих ризиків. У результаті позов клієнтки було відхилено. Проте вона вирішила не здаватися і подала апеляційну скаргу.
Наступне засідання суду у цій справі призначено на 23 січня 2024 року. Жінка сподівається довести свою правоту та повернути доступ до своїх рахунків.