Який лікар має виписувати е-направлення та е-рецепти

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 09/12/2024 - 09:25
о

Хто має виписувати е-направлення та е-рецепти? Іноді лікар вузької спеціалізації, наприклад, хірург чи офтальмолог, може замість створити пацієнту електронне направлення — відправити до сімейного лікаря з проханням створити направлення. Або ендокринолог не виписує е-рецепт на інсулін, а відправляє за цим також до сімейного лікаря. Причина, яку озвучують пацієнту, така: лікарі вузької спеціалізації не мають технічної можливості створювати е-направлення та е-рецепти – це не так. Про це повідомляє Дніпровська порадниця

Медичні реформи, які проводяться та впроваджуються в Україні, включають безліч нововведень і передбачають наявність сучасної бази. Проте не скрізь на місцях пацієнтам можуть надати повний спектр послуг.

Який лікар може виписати електронне направлення або рецепт?
 

Багато пацієнтів стикаються з тим, що вузький фахівець, наприклад ендокринолог, говорить, що він не має технічної можливості виписати електронне направлення або електронний рецепт і відправляє людину до сімейного лікаря.

У Національній службі здоров’я (НСЗУ) розповіли, що всі лікарі можуть і повинні створювати такі направлення та рецепти і вносити їх до електронної системи. Технічну можливість для цього лікарні мають, незалежно від форми власності.

Якщо вузький фахівець відмовляється виписати е-направлення або е-рецепт, зверніться до керівника медустанови. Якщо проблему не вдається вирішити, зателефонуйте до НСЗУ за номером 16-77 і уточніть, як подати скаргу.

 

Повторний огляд осіб з інвалідністю

Врахуйте, що повторний огляд осіб з інвалідністю, які мали його пройти у першій половині 2025 року, буде автоматично подовжено до 30 червня 2025 року.

Ті, хто пропустив огляд з поважних причин, повинні його пройти до 1 листопада 2025 року (чоловіки 25-60 років з II або III групою) і до 1 квітня 2026 року (всі інші категорії).