Обмін валюти: які долари та євро не міняють

Опубликовано Треплов Валерий - вт, 19/11/2024 - 16:13
о

Національний банк України пояснив правила обміну іноземної валюти, зазначивши, які банкноти доларів та євро не можуть бути обміняні, але можуть бути прийняті на інкасо. Валюта поділяється на справжню, значно зношену або пошкоджену, та підроблену. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Рmg.ua

Національний банк України надав чітке роз’яснення про обмін іноземної валюти. Розповідаємо, які банкноти доларів та євро не підлягають обміну, але їх беруть на процедуру інкасо.

Національний банк України вніс зміни до правил обміну іноземної валюти, зокрема доларів США та євро. Ці нововведення мають на меті спростити процедуру обміну для громадян та підвищити рівень безпеки валютних операцій.

Найперше у Нацбанку зазначили, які бувають види валюти. Валюта може бути справжньою, значно зношеною або пошкодженою, а також підробленою.

Нацбанк скасував критерій «незначного зношення», тому касири повинні перевіряти справжність банкнот за допомогою лічильників або детекторів.

У разі виявлення підробленої банкноти, її вилучають та передають до НБУ для експертизи, а підтверджені підробки направляються до правоохоронних органів.

Справжні банкноти приймаються для обміну, за винятком значно зношених або пошкоджених. Останні можна здати на інкасо, що означає їх направлення до іноземного банку для обміну.

Значно зношені або пошкоджені банкноти включають ті, які розірвані, обгорілі, з пошкодженими елементами захисту, втратили колір або сильно забруднені.

Банкноти, які були вилучені з обігу іншими державами, також можуть бути прийняті на інкасо. Важливо, що банки та фінансові установи не мають права обмежувати номінали чи роки випуску справжніх банкнот.

Що робити, якщо банкнота виявилась підробленою?

Підроблені банкноти підлягають вилученню у клієнта і передаються до НБУ для експертизи. У разі підтвердження підробки банкноти спрямовуються до правоохоронних органів для подальшого розслідування.

Усі справжні банкноти касири банків і небанківських фінансових установ мають приймати для валютно-обмінних операцій, за винятком значно зношених чи пошкоджених.

Що робити зі значно зношеними або пошкодженими банкнотами?

Такі банкноти можна здати на інкасо. Це означає, що вони надсилаються іноземному банку-кореспонденту за кордон для обміну.

Що вважається значно зношеними чи пошкодженими банкнотами іноземної валюти? До таких належать банкноти, які:

  • розірвані або порізані;
  • обгорілі, трухляві або з ознаками гниття;
  • мають пошкоджені елементи захисту чи дизайну, а також друкарські дефекти;
  • втратили первісний колір або зображення;
  • сильно забруднені, зокрема забруднені на половину банкноти чи мають плями, що видно під ультрафіолетом.

На інкасо приймаються також банкноти, раніше вилучені з обігу іноземними державами. У разі серйозних пошкоджень банкноти приймаються на інкасо, тоді як незначно зім’яті, трохи забруднені чи потерті банкноти мають прийматися для обміну без обмежень.

Важливо пам’ятати: банкам та небанківським установам заборонено встановлювати обмеження на номінал і рік випуску справжніх іноземних банкнот.