До кінця 2024 року всі філіали Дніпропетровського обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) готові надавати висновки про наявність чи відсутність підстав для призначення інвалідності. Спеціалісти Дніпропетровського МСЕК очікують, що їх та пацієнтів заздалегідь попередять про те, кому передадуть повноваження комісії, яку мають ліквідувати. Детальніше про те, хто замінить МСЕК - читайте у матеріалі «Дніпра Оперативного».
Під виглядом жінки, чий чоловік має переоформити інвалідність наприкінці цього року, журналіст «Дніпра Оперативного» додзвонився до обласного МСЕК за одним із номерів телефонів, які вказані на офіційному сайті обласного центру за цим посиланням.
Нам порадили не затягувати з переоформленням документів, щоб не потрапити у «м’ясорубку». Так, ймовірно, в МСЕК називають процес переходу повноважень комісії до інших медичних закладів.
«Якщо у вас закінчується термін групи інвалідності, по-перше, вам потрібно звернутися до поліклініки до сімейного лікаря, який підготує документи на МСЕК - форма 088. Коли вони передадуть нам їх сюди, буде проведено огляд та подовжена група, чи скасована група, чи встановлена група (інвалідності – ред.)», - розповіла жінка, до якої змогли додзвонитися далеко не з першого разу.
Нас запевнили, що якщо зараз звернутися до лікаря, то до кінця року зможемо «пройти комісію, оформити, і переоформити» всі необхідні документи.
«Якщо не встигнете, тоді буде якесь розпорядження яка інша установа (ухвалюватиме рішення про інвалідність - ред.), - заявили в обласному МСЕК Дніпропетровщини. - Якщо ви оцю «м'ясорубку» не бажаєте попасти, нехай сімейний лікар готує документи зараз, і ми до нового року вас переоглянемо. Не хвилюйтесь, обов'язково якщо не МСЕК, то буде якась інша установа, і вас оглянуть, і групу продовжать».
Чому МСЕК ліквідовують
Після скандалів, обшуків та мільйонів доларів заначок, які правоохоронці знаходили у голів МСЕК по всій країні за оформлення довідок з інвалідності, 22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання Ради нацбезпеки та оборони.
ВІДЕО - https://www.facebook.com/watch/?v=529803866648142
Головне питання, яке обговорювали – зловживання під час видачі документів, які дозволяли уникнути мобілізації. Після цього голова держави видав указ ліквідувати МСЕК. Замість цього має з’явитися нова структура.
«До кінця цього тижня ми приймемо розпорядження Кабінету міністрів України, яке у нас ліквідує центральну МСЕК. Ми до цього готувалися, укріплюючи матеріально-технічну базу саме підпорядкованого інституту в місті Дніпро», - заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу 23 жовтня.
Міністр мав на увазі Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у Дніпрі, до якого перейдуть функції оскарження рішень та проведення перевірок щодо висновків про інвалідність.
Хто, якщо не МСЕК
За даними МОЗ, в уряді готувалися до ліквідації МСЕК, й вже винесли на громадське обговорення законопроєкт про реформування системи медико-соціальної експертизи. Почитати документ можна за посиланням.
У 2025 році функції з проведення експертизи мають передати кластерним і надкластерним лікарням. Ці слова вже з медичної реформи, де кожен регіон України став окремим госпітальним округом, який своєю чергою поділяється на кластери.
Дніпропетровський госпітальний округ складається з 7 кластерів:
- Дніпровський
- Кам’янський
- Криворізький
- Нікопольський
- Новомосковський
- Павлоградський
- Синельниківський.
Загалом кластерних лікарень в регіоні 16, а надкластерних – 7.