З настанням осені та першими заморозками водіям нагадують про необхідність сезонної заміни шин. Літня гума, розрахована на теплі погодні умови, втрачає свої властивості при низьких температурах, що може призвести до значного погіршення зчеплення з дорогою та, як наслідок, до аварійних ситуацій. Про те коли час перевзути свого залізного коня і чи існує в Україні штраф за шини не по сезону – читайте в матеріалі «Наше місто».
Чому важливо щоб шини відповідали сезону
При низьких температурах літня гума твердне і втрачає свої властивості, що призводить до значного погіршення зчеплення з дорогою. Це робить керування автомобілем небезпечним, збільшуючи ризик заносів і значно подовжуючи гальмівний шлях.
Хоча українське законодавство не встановлює чітких термінів для сезонної заміни шин, водії зобов’язані експлуатувати автомобіль лише на шинах, які відповідають вимогам безпеки: мають достатню глибину протектора і не мають видимих пошкоджень. Крім того, забороняється встановлювати на одну вісь шини різних типів.
Хоча в Україні відсутні штрафи за використання літньої гуми взимку, це не означає, що можна нехтувати сезонною заміною шин. Відповідність шин погодним умовам є критично важливою для безпеки водія та пасажирів.
В інших країнах за порушення цього правила передбачені штрафи, тому під час подорожей за кордон слід уточнювати місцеве законодавство щодо сезонної заміни шин.
Температура – головний показник для заміни гуми
Оптимальним часом для заміни літньої гуми на зимову вважається період, коли середньодобова температура повітря стабільно опускається нижче +7 градусів за Цельсієм. Зазвичай це відбувається наприкінці жовтня або на початку листопада.
Водіям з невеликим досвідом рекомендується провести заміну шин трохи раніше, приблизно в середині жовтня, незалежно від поточних погодних умов. Це дозволить адаптуватися до особливостей зимової гуми та уникнути несподіванок у разі раптового похолодання.