Уряд України ухвалив нові правила, які регулюють призначення та виплату одноразової грошової компенсації членам сімей загиблих захисників України, а також особам з інвалідністю, які отримали її внаслідок участі у бойових діях. Ці правила були розроблені відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на представника уряду у ВР Тараса Мельничука.
Одноразова грошова допомога призначається та виплачується:
- При підтвердженні смерті особи або встановленні її інвалідності. Якщо особа загинула або визнана безвісно відсутньою, виплата допомоги розпочинається з дати, вказаної у свідоцтві про смерть або судовому рішенні відповідно.
- У випадку встановлення інвалідності, виплата розпочинається з дати, зазначеної в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті) призначається та виплачується членам сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України у розмірі 750 прожиткових мінімумів, для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому загинули (померли) особи.
Зараз прожитковий мінімум складає 3028 гривень. Тобто виплата становить 22 млн 710 тисяч гривень.
Розмір одноразової грошової допомоги для осіб з інвалідністю внаслідок війни визначається індивідуально залежно від групи інвалідності, встановленої внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отриманих під час військових дій:
- 400 прожиткових мінімумів, для працездатних осіб, – у разі встановлення інвалідності I групи (12 млн 112 тисяч гривень);
- 300 прожиткових мінімумів, – у разі встановлення інвалідності II групи (9 млн 84 тисяч гривень);
- 250 прожиткових мінімумів, – у разі встановлення інвалідності III групи (7 млн 570 тисяч гривень).
Для отримання одноразової грошової допомоги, заявник має подати відповідну заяву до Міністерства у справах ветеранів. Цю заяву можна оформити двома способами: на паперовому носії або в електронному вигляді. Електронна заява подається через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія) або через Єдиний державний реєстр ветеранів війни, за умови наявності такої технічної можливості.