Служба безпеки України викрила у Дніпрі волонтерів, які створили незаконну схему отримання і реалізації іноземної та вітчизняної гуманітарної допомоги на мільйони гривень.
Про це повідомляє Управління СБ України у Дніпропетровській області.
Співробітниками СБУ встановлено, що двоє мешканців Дніпра організували схему незаконного отримання та реалізації гуманітарної допомоги з метою власної наживи. Волонтери одного з благодійних фондів отримували гуманітарну допомогу з країн ЄС. Залучалися до благодійності і українські виробники – на них писали листи з проханням надати допомогу власною продукцією для потреб Збройних сил України та територіальної оборони.
Учасники схеми отримували гумдопомогу і доставляли її на орендовані ними склади. Реалізація гуманітарних вантажів здійснювалась через торгівельні точки та оптові бази Дніпропетровщини. Для забезпечення формального «списання» продукції і для звітності перед постачальниками, ними готувалися «липові» листи подяки від підрозділів тероборони та військових формувань.
Незаконна оборудка почала працювати на початку повномасштабної війни з РФ. «Ділки» реалізовували весь спектр гуманітарної допомоги – від продуктів харчування до дезінфікуючих засобів. Консерви, заморожена курятина, антисептики – все, що повинно було потрапити на передові позиції для українських військових, без докорів совісті розпродавалося.
Після проведеної багатоходової оперативної комбінації, Служба безпеки України вийшла на нечистих на руку «благодійників» і задокументувала продаж партії гуманітарної допомоги на суму близько 850 тисяч гривень.
Під час проведення санкціонованих обшуків, в орендованих зловмисниками складських приміщеннях, вилучено гуманітарної продукції на декілька мільйонів гривень. Також вилучена документація діяльності благодійного фонду – товаро-транспортні накладні, акти прийому-передачі, листи подяки, а також автоматична зброя іноземного виробництва з боєприпасами і готівка в різних валютах на майже 2 мільйони в гривневому еквіваленті.
Наразі двох псевдоволонтерів затримано. Обом фігурантам справи повідомлено про підозру в незаконному використанні з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги. Найближчим часом судом буде вирішено питання щодо обрання їм запобіжного заходу та накладення арешту на майно. Санкція статті передбачає позбавлення волі строком від 5 до 7 років з конфіскацією майна.