Які виплати можуть отримувати військовослужбовці

Опубликовано Треплов Валерий - сб, 16/11/2024 - 08:25
j

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові завдання в зоні активних військових дій. Крім того, відбулися зміни у системі соціальних виплат для військових. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на Юридичний Гончаренко центр.

На які основні виплати мають право військовослужбовці?

Грошове забезпечення українських військовослужбовців складається з двох основних частин. Перша – це базовий оклад, який визначається посадою, військовим званням та стажем служби. До нього додаються різноманітні додаткові виплати у вигляді надбавок та премій.

Загальний розмір щомісячного доходу військового залежить від багатьох факторів, зокрема від виду збройних сил (ЗСУ, Нацгвардія, СБУ тощо), специфіки служби та кваліфікації.

Правове регулювання грошового забезпечення військових здійснюється відповідним законом України. Цей документ детально визначає умови та порядок нарахування всіх видів виплат. Важливо зазначити, що мінімальний розмір грошового забезпечення для військовослужбовців встановлено на рівні, що значно перевищує середню зарплату по країні.

Які додаткові виплати можна отримати?

  • 30 тисяч гривень отримують ті, хто виконує бойові завдання у зв’язку з військовою агресією Росії;
  • 50 тисяч гривень отримують військові, які виконують бойові завдання у складі органів військового управління, штабів і командування;
  • 100 тисяч гривень отримують військові, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, каліцтва.

Які компенсації передбачені родині у разі загибелі військового?

Сім’ї загиблих військових під час виконання бойових завдань надається державна підтримка у вигляді одноразової грошової компенсації в розмірі 15 мільйонів гривень. Для оформлення необхідних документів та отримання цієї виплати родичі мають трирічний строк з моменту загибелі захисника. Звернутися за допомогою слід до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У випадках, коли військовослужбовцю було оголошено зниклим безвісти, його рідні також мають право на компенсацію. Якщо суд визнає такого військового загиблим, сім’я може розпочати процедуру оформлення документів. Однак, відповідну заяву можна подати не раніше ніж через півроку з моменту зникнення.

Які оновлення запровадили у новому законі про мобілізацію?

Тепер військові, які безпосередньо беруть участь у бойових діях,матимуть право на отримання одноразової виплати 70 тис. грн за 30 днів виконання бойових завдань.

Ті, хто підписали контракт із ЗСУ, матимуть право на отримання одноразового сертифіката на 150 тис. грн на купівлю автомобіля.

Військовим також не будуть нараховувати штрафи і пеню за борги перед банками, а також відсотки за користування кредитом, крім кредитів на нерухомість чи автомобіль.

Виплати на оздоровлення

Для отримання оздоровчих необхідно писати рапорт. Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які набули (набувають) право на отримання щорічної основної відпустки, один раз на рік виплачується грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.

Грошова допомога для оздоровлення надається військовослужбовцям:

  • у разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості,
  • або у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки),
  • або без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) – на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому суми грошової допомоги.

Порахувати свої виплати військовослужбовці можуть в онлайн-калькуляторі, створеному Міністерством оборони України. Калькулятор знаходиться за цим посиланням. Він містить інформацію про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення, одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті) військовослужбовця та інших соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей.

Більше інформації щодо виплат та їхнього отримання можна знайти на вебсайті Міноборони за цим посиланням.

За матеріалами Наше Місто.