Міський реабілітаційний центр у Дніпрі. Як воїни ЗСУ після поранень вчаться заново ходити

Опубликовано Треплов Валерий - чт, 19/10/2023 - 09:58
и

У місті Дніпро діє унікальний міський центр реабілітації, де військовослужбовці Збройних Сил України, які отримали серйозні травми та були піддані численним ампутаціям, відновлюють м'язову систему, навчаються ходити знову та освоюють навички повсякденного життя.

Один із пацієнтів цього центру – Денис, який отримав поранення у вересні під час бойових дій на Запорізькому напрямку. Після поранення військового спершу госпіталізували до лікарні в місті Запоріжжя, де лікарі змушені були ампутувати його ногу. У Дніпрі Денис уже тривалий час проходить курс інтенсивної реабілітації, спрямованої на відновлення його фізичного стану та навичок, необхідних для повернення до звичайного життя.

«Заняття в мене щодня. Виконую вправи на розробку м'язів ніг, руки, бо вона теж постраждала, верхньої частини тіла. Іноді навіть є імпровізовані заняття боксом, відпрацьовую удари», — поділився воїн ЗСУ Денис.

Основна мета реабілітації полягає в тому, щоб пацієнта повернути до повноцінного життя. Кожна програма реабілітації розробляється індивідуально для кожного пацієнта, враховуючи характер отриманих травм та особисті побажання пацієнта.

«Наші заняття з Денисом розбиті на дві частини. Перша — тренування ходи та тримання рівноваги, розробка амплітуди рухів. Друга — на силу м’язів верхньої частини тіла, адже коли людина втрачає кінцівку, то на руки лягає більше навантаження. Наприклад, коли пацієнту потрібно підвестись, якщо він впав. Для Дениса невдовзі буде зроблено навчальний протез, він буде вчитись їм користуватись. Це дійсно вимагає вміння, адже протез це не заміна ноги, а механічний засіб», — розповіла лікарка- фізіотерапевтка Дар’я.

У процесі реабілітації для кожного пацієнта діє згуртована команда висококваліфікованих фахівців, до якої входять ерготерапевт, фізіотерапевт та психолог. Тривалість курсу реабілітації варіюється від 14 до 21 дня в залежності від потреби та стану конкретного пацієнта.

и

и