Посівний календар на березень 2024: поради для отримання великого урожаю

Опубликовано Треплов Валерий - чт, 29/02/2024 - 14:25
о

З настанням весни у дачників і садівників з’являється безліч турбот. Список обов’язків на городі в березні вражає своєю розмаїтістю. Цей місяць має величезне значення, оскільки саме у цей час потрібно закладати основу для майбутнього врожаю, – передає «Наше Місто».

Місячний посівний календар на березень 2024 може стати надійним помічником у плануванні робіт на ділянці. Загалом відомо, що місяць має вплив на ріст і врожайність рослин. Щоб справи на городі розвивалися успішно, можна користуватися календарем та дотримуватися важливих порад. Загалом у березні час висаджувати розсаду овочів, садити саджанці дерев, дбати про сад та готувати ґрунт для майбутніх посівів.

Місячний посівний календар на березень

  • 1 березня – час придбати та замочувати насіння, сіяти різні види зелені у горщиках, висаджувати розсаду цибулі. В саду можна готувати живці, обробляти рослини фунгіцидами. У теплиці слід полоти грядки та обрізати надмірні саджанці, а також мульчувати ґрунт. Але зараз не рекомендується обрізати та пересаджувати рослини, травмувати їхнє коріння.
  • 2-4 березня – на підвіконні можна висаджувати цибулю, часник, зелень, редьку, кореневу селеру. На клумбах і в горщиках слід висаджувати ампельні і в’юнкові квіти. На городі і в теплицях можна полоти грядки, проріджувати саджанці, сіяти бобові, а також удобрювати ґрунт. Не рекомендується замочувати насіння та прищипувати рослини.
  • 5-6 березня – дозволено висаджувати будь-які овочі та квіти, а також молоді дерева в саду. У теплиці можна посадити полуницю, картоплю, моркву. Не рекомендується пропалювати ділянку, рихлити землю та пошкоджувати коріння рослин.
  • 7-8 березня – чудові дні для боротьби з шкідниками та хворобами на ділянці, удобрення рослин, обрізки крони дерев та хворих гілок, викопки коренеплодів і цибулин квітів. Не рекомендується саджати, пересаджувати та сильно поливати рослини.
  • 9-10 березня – відмінні дні для догляду за вже посадженими культурами, але нові рослини краще не садити. Можна полоти, удобрювати, підживлювати, лікувати рослини, білити дерева, готувати субстрат. 10 березня – настане “молодик” – місячний посівний календар рекомендує утриматися від сівби.
  • 11-13 березня – можна проводити підготовчі роботи, такі як перекопування та розпушування ґрунту, приготування субстрату, санітарна обрізка і заготівля живців. Дозволено садити і пересаджувати кімнатні квіти, але інші рослини краще не сіяти. Також не варто замочувати насіння та пікірувати розсаду.
  • 14-15 березня – дуже плодючі дні. Можна садити будь-які овочі, розсаду і дерева. 15 березня – відмінна дата для посадки багаторічних квітів. У саду можна обприскувати і білити дерева, обрізати крону, лікувати хвороби. Але не рекомендується міняти ґрунт у горщиках.
  • 16-17 березня – час для посадки зелені, полуниці, цибулі, часнику, моркви, бобових і ампельних квітів на підвіконні. Також важливо вирощувати, підживлювати та прополювати розсаду. Ці дні ідеальні для боротьби зі шкідниками і захворюваннями саду та клумб. Проте, не рекомендується саджати цибулеві квіти, викопувати цибулини і бульби, а також пасинкувати рослини.
  • 18-19 березня – дуже плодючі дні, ідеальні для посадки ранніх овочів на городі та розсади на підвіконні. Все посаджене в цей період добре приживеться. Дозволено пересаджувати і підживлювати квіти, вкорінювати живці, перекопувати і мульчувати ґрунт. Важливо уникати використання отрутохімікатів.
  • 20-21 березня – ідеальні дні для посадки чагарників, таких як малина, смородина, виноград, аґрус. На підвіконні можна садити зелень і салати. Інші посіви краще відкласти. У цей період не можна пересаджувати, прищипувати або обрізати рослини, оскільки рани можуть довго загоюватися.
  • 22-23 березня – вдалий час для посадки будь-яких квітів і фруктових дерев. Можна вкорінювати живці і прищипувати рослини. Саджанці овочів варто відкласти, але вже посаджені можна підживити і прополоти. Також важливо утриматися від викопування цибулин і бульб.
  • 24-26 березня – дні повного місяця, тому рекомендується відкласти будь-які посіви та посадки. Замість цього, краще доглядати за вже посадженими рослинами, готувати грядки та підживлювати молоді саджанці.
  • 27-28 березня – відмінні дні для посадки всіх квітів і фруктових дерев, а також розсади, особливо томатів. Можна прополювати грядки, проріджувати саджанці, замочувати насіння і пророщувати картоплю. Дозволено обробляти рослини фунгіцидами та іншими добривами, але не варто застосовувати мінеральні. Також не слід пересаджувати рослини, оскільки вони можуть не прижитися на новому місці.
  • 29-31 березня – відмінні дні для посадки пряних рослин, часнику, гірчиці та розсади гострого перцю. На клумбі можна посадити цибулеві та ампельні квіти. Дерева і чагарники можна обприскати від шкідників. Дозволені посіви ранніх овочів у відкритий ґрунт, але не слід рясно поливати.

За матеріалами Наше Місто.