У Дніпрі протестували новий біохімічний засіб проти амброзії

30/07/2020 - 14:28
У Дніпрі протестували новий біохімічний засіб проти амброзії

У Дніпрі протестували новий  біохімічний засіб для винищення амброзії. Препарат вітчизняного виробництва, він безпечний як для навколишнього середовища, так для людей і тварин. Засіб для тестування безкоштовно надав виробник. Перший результат можна побачити вже за 15 хвилин, повне винищення рослини відбудеться за три тижні.

«Це не агрохімікат, не гербіцид. У його основі – магнієві сполуки, також тут є стабілізатор та вітамінний комплекс. Препарат екологічно безпечний. На його застосування є всі необхідні дозвільні документи. Вони відповідають міжнародним вимогами, засіб має екологічний паспорт та пройшов санітарно-епідеміологічну експертизу. Він згубно діє лише на амброзію, не шкодить іншим рослинам. Перші результати можна побачити вже на 15 хвилин – вона почне засихати. Через три тижні оброблена препаратом амброзія повинна відмерти повністю», - розповів під час виїзної прес-конференції заступник начальника управління комунальної екології департаменту екологічної політики ДМР Іван Бондар. 

Найбільш ефективно препарат бореться з амброзією коли вона ще не цвіте. Для тих рослин, що вже мають квіточки потрібна більша доза засобу. 
«Ми три роки проводили випробування препарату, він пройшов ряд тестувань, його було схвалено в Національній академії аграрних наук України. Ділянку ми обробляємо в якості тесту, аби показати дієвість засобу. Це безоплатно. Обробляти рослину потрібно лише раз», - говорить представник компанії –виробника препарату Роман Шевченко. 

У якості тестування в місті обрали ділянку поля по вул. Гаванській. Її огородили спеціальною стрічкою.

«Якщо це буде безпечно для тварин і для людей – тоді ми тільки за, бо в нас її дуже багато. Росте не тільки на полі, а й  мабуть у кожному  дворі. Вириваємо з коренем, бо як іще боротись, але під час цвітіння її знову розносить», - говорить місцева мешканка Ольга Василівна. 

«У мене дитина страждає на алергію від амброзії. На серпень намагаємось її кудись з міста вивезти – на море чи в санаторій якийсь. Якщо нарешті винайшли засіб від цього бур'яну – це дуже добре», - зазначила місцева мешканка Олеся.

Теги

Новости партнеров