Медична спільнота Дніпра закликала підтримати петицію до президента

schedule 22/06/2020 - 16:35
person Автор: Nikita
медреформа

Медичні працівники повинні лікувати, а не бути втягненими у політичні розбірки. Про це під час пресконференції наголосили провідні лікарі Дніпра. За їхніми словами, ті дії, що наразі відбуваються з інфекційною лікарнею № 21 з боку обласної та державної влади у період епідемії коронавірусу, є неприпустимими.

«Йдеться і про паралізацію роботи обласного лабораторного центру свого часу. Коли близько 2 тис. пробірок на COVID-19 чекали у черзі. Якщо у когось є сумніви щодо точності аналізів, то треба було залучити третю сторону, яка в цьому розбирається, а не правоохоронців. Далі почалися перевірки 21-ї інфекційної лікарні, тим самим відволікаючи лікарів від їхньої безпосередньої роботи, – допомоги хворим на коронавірус. Підтримуючи наших колег з інфекційки, ми наголошуємо, що уся медична спільнота Дніпра – поза політикою. Ми пишаємося високопрофесійністю лікарів 21-ї лікарні», – підкреслила професорка, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення і міжнародних зав’язків, керівниця алергологічного центру Євгенія Дитятковська. 

У місті на підтримку колег з інфекційної лікарні № 21 згуртувалися медичні працівники з інших закладів. Серед них і лікарня № 12, якій вдалося провести мовчазну акцію, незважаючи на анонімні погрози. 

«За 15 хвилин, коли ми повинні були всі вийти на акцію, на мій номер телефону у телеграм надійшов анонімний дзвінок з погрозами: якщо ми усі вийдемо, то нас перестріляють. Нас цей факт не налякав, і ми врешті провели акцію. Загалом подібними перевірками, як у лікарні № 21, повинні займатися фахівці. У нас для цього є медичні ради, а не люди, які не розуміються на подібних речах», – зауважила генеральна директорка міської лікарні № 12 Галина Даниленко. 

Зі свого боку голова організації «Регіональна асоціація пацієнтів» Лариса Бабич закликала усіх підтримати петицію до президента з вимогою припинити переслідування і тиск на лікарів-інфекціоністів Дніпра (https://petition.president.gov.ua/petition/98566 ): «Дуже шкода, що сьогодні гноблять наших лікарів. І це за гарних результатів з лікування коронавірусної хвороби у місті! За такого фактично злиденного фінансування, коли держава на медицину виділяє 2,9 % від ВВП, а за програмою уряду гарантій медичної допомоги – взагалі 1,6 %! Це мізер, і попри це лікарі якісно виконують роботу, ризикуючи власним життям. І пацієнти їм вдячні за врятовані життя. Зважаючи на усе, що коїться з медициною у місті, направила петицію до президента з вимогою припинити тиск на наших інфекціоністів, припинити їх втягувати у політичні розбірки. Це категорично неприпустимо».

Комментарии

Новости партнеров