Днепр Час

НА ОСТРИЕ СОБЫТИЙ
telegram

Ексклюзивний досвід та обмін ідеями: Делегати й експерти розповіли, як проходить перший в Україні форум громадських рад у Дніпрі

08/12/2018 - 16:37

У Дніпрі триває перший в Україні форум громадських рад. Дводенний з’їзд організували з ініціативи міського голови Бориса Філатова та спільно з Фондом Конрада Аденауера. Нові практики на заході вивчають понад сто делегатів з майже двох десятків українських міст.

Представники громадських рад із різних областей переконані: ідея провести такий форум дає справді ефективний результат. 

«Дуже правильний, своєчасний та потрібний захід. Програма для учасників – дійсно на часі. Треба знати документацію. Мене зацікавив блок громадської експертизи. Було чимало тем про організаційні питання, щодо співпраці з органами влади, досвід вирішення проблем в інших містах», – розповів представник Новомосковського району Віктор Бондаренко.

Юлія Шпакович до Дніпра приїхала з міста Фастів, що на Київщині. Жінка працює заступником голови тамтешньої громадської ради. Розповідає: за два дні встигла вивчити чимало методичних матеріалів і занотувала ексклюзивні рецепти успіху в розвитку громад. Пані Юлія переконана: після форуму у Дніпрі чимало її колег проводитимуть міні-тренінги вже у своїх містах.

«На цьому форумі і південь, і схід, і північ нашої країни. Багато взяла на замітку щодо успішних практик діяльності громадських рад. Думаю, запроваджуватимемо їх у наших громадах. Багато ексклюзивної інформації – списано половину блокнота. Чимало даних, яких не знайти ні в Інтернеті, ніде. Ми почули багато рецептів того, як донести людям у громадських радах, що до них справді дослухаються. Вдячна міській владі Дніпра за запрошення», – зазначила Юлія Шпакович.

Один зі спікерів другого дня панельних дискусій Всеукраїнського форуму «Дієві громади – якісні рішення влади – спроможні громади» – координатор Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області Вадим Головченко. Він переконаний: розвитку громад сприятимуть, зокрема, позитивні приклади роботи об’єднань та обмін думок між владою й людьми на місцях. 

«Хочеться подякувати місцевим органам влади Дніпра за організацію такого всеукраїнського заходу. Дніпро став центром цієї активності. Треба залучати містян до роботи через громадські ради. Це – одна з форм. Адже поєднання думок зменшує конфліктність ситуацій, а довіра між органами влади та громадськістю зростає. Це – один із механізмів вивчення реальних потреб», – зазначив Вадим Головченко. 

Експерт також зауважив, що вже декілька років Дніпро ефективно конкурує з іншими великими українськими містами у культурному, громадському напрямах, а також в організації бізнес-середовища. На думку Вадима Головченка, така активність влади дає позитивні результати для самої громади.

 

Tags: 

Новости партнеров

Новости партнеров

Уважаемые посетители! Вместе мы сделаем сайт лучше!

Если Вы увидели ошибку в тексте статьи, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter. В появившемся окне нажмите "Отправить сообщение". Автор материала мгновенно получит сообщение и сможет оперативно исправить ошибку.

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.