У Дніпрі виконали всі заплановані на 2019 рік роботи з ремонтів ліфтів

Опубликовано Татьяна Кобылева - пт, 22/11/2019 - 11:55
У Дніпрі виконали всі заплановані на 2019 рік роботи з ремонтів ліфтів

У 2019 році департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради виділили 60 мільйонів гривень на повну заміну та капітальний ремонт ліфтів. Три-чотири роки тому у місті іноді одночасно стояли сотні підйомників. Так, у 2017-му році відремонтували 120 ліфтів, торік – 240. Усі підйомники у житлових будинках Дніпра мають працювати – таке завдання дав комунальникам мер Борис Філатов.

«Усі заплановані цьогоріч роботи вже виконані, а в 2020-му ми замінимо ще п'ять ліфтів у малосімейках і плануємо продовжити капітальні ремонти ліфтів, термін експлуатації яких добігає кінця», – розповіла заступниця директора департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Тетяна Редько.

Так, два місяці тому на вулиці Осінній в будинку № 13-А і в другому під'їзді будинку № 13 здали в експлуатацію нові ліфти. Раніше мешканці скаржилися на часті зупинки підйомників – ліфти відпрацювали нормативний термін і потребували капітального ремонту.

Департамент житлового господарства Дніпровської міської ради провів тендер та уклав договір з підрядником на заміну всіх основних агрегатів і вузлів ліфтового устаткування. Сьогодні обидва підйомники працюють, скарг від мешканців немає.

«Тут були замінені на нові абсолютно всі вузли, крім напрямних, – електропроводка, електронні станції управління, кабіни, двигуни в комплекті з катеринками. Ми даємо гарантію на всі ліфтові вузли мінімум три роки, а все інше залежить від мешканців. Наприклад, сюди наших техніків викликали ледь не в перший день роботи нового ліфта – застряг! А виявилося, що в ньому піднімалася ціла компанія – п'ятеро, прямо скажемо, зовсім не худеньких чоловіків», – розповів представник підрядної організації Артем Резник.

Станіслав, який живе у будинку № 13-А на вул. Осінній, обурений поведінкою деяких мешканців.

«Зараз ліфт працює добре, ми його бережемо. Інша річ, що є у нас у під'їзді якісь негідники, які знущаються над підйомником, – дряпають кабіну, здирають з неї наклейки. Якщо зловимо, думаю, вони відразу перестануть так робити», – розповів Станіслав.

Водночас Артем Резник підкреслив, що ліфт – це складний механізм підвищеної небезпеки. І одна з найпоширеніших причин зупинки підйомника – недотримання правил його експлуатації.

«Але так чи так кожна зупинка ліфта для нашого підприємства – це надзвичайна пригода, ми намагаємося максимально швидко реагувати на заявки і виправляти несправності максимум за пів дня», – зазначив Артем Резник.

Тамара Шкредова вже 46 років живе в другому під'їзді будинку № 13 по вул. Осінній. Вона згадує, що раніше ліфт частенько не працював.

«Я живу на 4-му поверсі, ходжу з паличкою, і мені було дуже важко спускатися і підніматися. Але я все одно виходила погуляти. Зараз уже два місяці як у нас новий ліфт, отже тепер усе добре», – розповіла Тамара Шкредова.

Із 43 ліфтів, які вже замінили у 2019 році, чотири – в малосімейках на вул. Данили Нечая, 5, пр. Богдана Хмельницького, 167 та на пр. Слобожанському, 106 і 108 – останні двадцять років взагалі не працювали.

Нагадуємо, що, як правило, пасажирські ліфти розраховані на 320 кілограмів, у середньому це 4 людини. Водночас через маленьку вагу підйомник може «не помітити» дитини дошкільного віку, тому важливо, щоб із малечею їхали дорослі.


 

Теги