Який рівень англійської потрібен для переїзду за кордон: як його визначити та покращити

Опубликовано Виолетта Негода - пн, 26/09/2022 - 17:13
рк

Життя за кордоном – мрія багатьох. Але мовний бар'єр за умов сучасності вважатимуться серйозною проблемою. Адже без належного розвитку цієї навички не вдасться ні поспілкуватися з кимось, ні навіть просто уточнити власне місцезнаходження. Англійська мова має статус міжнародної. Тому, навіть при переїзді до Кореї чи Франції, він дуже допоможе у спілкуванні, поки не буде вивчена місцева мова.

Для чого необхідне знання англійської за кордоном

Коли ухвалено рішення про зміну місця проживання на іншу країну, це означає, що справа не закінчиться лише на спілкуванні. Йдеться про повноцінне життя. Знання мови на належному рівні надасть велику кількість різних можливостей. Англійська, як мінімум, допоможе знайти нових друзів за кордоном, вступити на навчання, відшукати та відвідати цікаві місця для дозвілля, включаючи фестивалі та виставки.

Англійська більш ніж необхідна у дорозі, при здійсненні покупок, у пошуку житла, відповідних умов нового робочого місця. Таким чином, знання мови у зарубіжній країні дозволить жити там повноцінним життям, не відчуваючи жодних складнощів. Англійська школа надасть найефективнішу допомогу у підготовці до нового життя.

Які бувають рівні володіння англійською

Ті, хто вперше починають вивчати англійську, рано чи пізно стикаються з таким цікавим поняттям, як рівні знання мови. Щоб дізнатися, який рівень англійської мови потрібен у конкретному випадку, варто розглянути кожен окремо. Відповідно до загальноприйнятої шкали CEFR, визначаються такі рівні володіння англійською мовою:

  • А1 – початковий. Знання простих фраз та базове спілкування.
  • А2 – нижче від середнього. Використання мови для повсякденних завдань, розуміння загальних фраз.
  • В1 – середній. Веде діалог на знайомі теми. Часто використовується туристами у подорожах.
  • В2 - вище середнього. Впевнений досвід спілкування, загальне розуміння текстів своєї спеціалізації.
  • С1 - просунутий. Рівень Advanced демонструє вільний вираз думок практично на будь-яку тему, створення докладних і осмислених текстів на складну тематику.
  • С2 – досконалий. На цьому рівні знання мови дорівнює носієві. Вільне вираження думок та емоцій у будь-якій формі, розпізнавання тонкощів мовних зворотів.

Як визначити необхідний для комфортного перебування за кордоном рівень англійської

У країні, де англійська - основа спілкування, неважко помітити, що мова, яка використовується місцевими і та, якій навчають у школі, відрізняються, наче небо та земля. У цьому немає нічого страшного, тому що згодом до нової ситуації можна звикнути. Однак без певної підготовки все ж таки не обійтися. Який рівень англійської потрібен для роботи або пустого спілкування - варто розібратися заздалегідь.

База при попаданні до англомовної країни – початковий рівень. До нього входять прості слова та фрази. Він допоможе зробити покупки у магазині або замовити їжу у кафе. Освоєння рівня англійської Intermediate стане порятунком у більшості ситуацій. А володіючи рівнем Upper-Intermediate, можна відчути себе набагато впевненіше, і говорити з місцевими про все, майже не відчуваючи жодних складнощів.

Коли людина переїжджає не одна, а, наприклад, з другом чи партнером – носієм мови – освоїтися буде набагато легше. Однак тут важливо не звужувати своє коло спілкування. Головне – більше розмовляти з місцевими, тоді освоєння мови буде набагато швидшим.

рк

Як підвищити рівень своєї англійської до необхідного в стислі терміни

Якщо тест показав не надто добрий рівень знань, не варто впадати у відчай. Сьогодні виправити цей недолік можна досить швидко. Ось кілька нюансів, дотримання яких допоможе у досягненні бажаного рівня знання англійської мови:

  • Потрібно знайти прогалини, які слід опрацювати насамперед. Це допоможе зрозуміти, що робити далі.
  • Необхідно вивчити склад та питання майбутнього іспиту на рівень володіння англійською. Таких як IELTS або TOEFL. Саме цей іспит, зрештою, виявить остаточний рівень знань. Саме тому підготовку бажано підігнати під вимоги іспитів.
  • Можна вступити на курси, які готують до іспиту, або на звичайні курси, або найняти викладача. Особливо, коли є труднощі із самостійними заняттями або є необхідність термінового поліпшення навичок англійської.
  • Важливо зробити мову невід'ємною деталлю життя. Методички та тести – далеко не всі, незважаючи на їхню необхідність. Коли англійська стане частиною повсякденності, справа піде набагато швидше, і вивчити її стане легше.

Крім того, можна читати книги або дивитися улюблені серіали англійською, а також знайти англомовне радіо або телеканал. Не зайвим буде спробувати почати вести щоденник англійською, і тоді за кілька місяців рівень володіння мовою значно покращиться.