Дніпро у всеукраїнських і світових рейтингах: у чому наше місто найкраще?

Опубликовано Татьяна Кобылева - пт, 13/09/2019 - 08:45
Станіслав Жолудєв

Дніпро є лідером майже в усіх сферах, якщо подивитися на загальну всеукраїнську та світову рейтингову систему. «У порівнянні з іншими обласними центрами України ми можемо пишатися досягненнями міста, в якому живемо», – сказав під час пресконференції голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв.

«Ми маємо 15 різних рейтингів, які умовно розділили на 10 категорій. Перша категорія стосується кількості населення. У нашого міста стабільний результат. За даними Державної служби статистики, станом на липень 2019 року кількість людей у місті становила 996 тис. осіб. У цьому рейтингу Дніпро посідає 4 місце серед українських міст. Лідером є столиця: у Києві проживає 2,95 млн осіб. Друге місце у Харкова – 1,44 млн, далі йде Одеса – 1,14 млн», – розпочав Станіслав Жолудєв. 
       Дніпро – один із лідерів за рівнем життя.
Серед міст-обласних центрів за рівнем середньої заробітної плати Дніпро посідає 3 місце. Станом на другий квартал 2019 року середньомісячна заробітна плата штатних працівників становила 10 094 грн. У порівнянні з відповідним періодом 2018 року, у Дніпрі зарплата зросла на 18%, або на понад 1,5 тис грн, – з 8 564 до 10 094 грн.
        Дніпро – флагман економічного розвитку.
Дніпропетровська область за обсягами інвестиційних надходжень у першій половині 2019 року посіла 2 місце після столиці – 3,6 млрд дол. США (у Києві – 17,7 млрд дол. США). Безпосередньо до Дніпра надійшло близько 42% від загальнообласних інвестицій. До того ж наше місто є бізнес-центром, лідером ІТ-індустрії та підприємництва. Згідно з показниками першого півріччя, міські підприємства реалізували послуги на суму 11 млрд грн.
        Дніпро – безпечне місто.
Згідно зі статистичною інформацією обласних прокуратур, у Дніпрі за перше півріччя 2019 року скоєно 7 358 кримінальних правопорушень, що менше, ніж в Одесі (46 662 од.), Києві (33 292 од.) та Харкові (12 157 од.).
         Дніпро – освітній центр України.
Цьогоріч 13 державних і приватних вищих навчальних закладів Дніпра увійшли до загальнодержавного академічного рейтингу закладів вищої освіти України III, IV рівнів акредитації «Топ-200 Україна 2019». Відповідно до цього рейтингу, до десятки лідерів увійшов Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», посівши 8 місце, а до ТОП-20 потрапили Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара і Національна металургійна академія України, які посіли 14 і 15 місця відповідно.
Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара серед всіх ВНЗ цьогоріч посів 10 місце за кількістю поданих заяв, ставши одним з найбільш популярних вишів України серед абітурієнтів.
Крім того, Дніпро славиться якістю шкільної освіти. Цьогоріч за версією інформаційного освітнього ресурсу «Освіта.ua», 8 шкіл нашого міста опинилися серед 200 найкращих в Україні. Більшість з них увійшла у першу сотню, а одна навіть потрапила у ТОП-5 – це КЗО «Дніпровський ліцей інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара». За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, дніпровські школярі знаходяться серед лідерів за успішністю на ЗНО. У 2019 році 20 випускників Дніпра отримали на ЗНО максимальний бал. У Києві таких 63 особи, у Львові – 41, у Харкові – 25.
        Дніпро – прозоре місто.
За даними українського представництва міжнародної антикорупційної організації «Transparency International», наше місто за підсумками 2018 року посіло 5 місце у рейтингу прозорості муніципалітетів найбільших міст України.
За результатами проміжного вимірювання прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України за І півріччя 2019 року, Дніпро увійшов у ТОП-10 «прозорих» міст України, посівши 9 місце.
За підсумками 2018 року Дніпро увійшов до трійки лідерів в рейтингу міст, які найактивніше використовували електронну систему «ProZorro.Продажі». За підсумками першого кварталу 2019 року наше місто потрапило у ТОП-5, а за підсумками другого кварталу – місто на 2 місці.
Загалом з початку використання системи «ProZorro.Продажі» Дніпро до міського бюджету заробив 8,77 млн грн.
         Дніпро – лідер у використанні системи «ProZorro».
З початку використання цієї електронної системи  Дніпровська міська рада провела понад 56 тис. тендерів, очікувана вартість яких становила 42 млрд грн. За економією бюджету, яка склала 1,15 млрд грн, Дніпровська міська рада є безумовним лідером серед всіх інших (без урахування КМДА). Також наша міська рада входить у першу десятку серед всіх організацій за кількістю проведених процедур, а серед міських рад посідає 2 місце, поступившись лише Маріупольській.
        Дніпро – комфортне та доступне місто.
Дніпро – одне з п’яти українських міст, що входить у щорічний рейтинг індексу якості життя від дослідницького порталу «Numbeo». До рейтингу потрапили 226 міст з усього світу, у тому числі Київ, Львів, Одеса, Харків і Дніпро. Наше місто у цьому рейтингу знаходиться на 178 місці.

         Дніпро – інноваційний центр України.
Відповідно до міжнародного рейтингу стартап-екосистем світу «Startup Blink» (2019), який включає понад 1 тис. міст, у тому числі 8 українських, Дніпро знаходиться на 561 місці, піднявшись з 2017 року на 503 позиції. А серед міст України Дніпро входить до п’ятірки лідерів стартап-міст з інноваційним потенціалом, посідаючи 5 місце.
        Міський голова Дніпра – лідер за якістю діяльності українських мерів.
"Досягнення у розвитку Дніпра обумовлені ефективністю діяльності місцевої влади на чолі з міським головою Борисом Філатовим. За даними аналітичного порталу «Слово і Діло», Борис Філатов за рівнем відповідальності посідає 2 місце у рейтингу мерів українських міст. Також відповідно до рейтингу мерів українських міст «ТОП-35», складеного журналом "Кореспондент", Борис Філатов став одним із найвпливовіших міських голів України. Очільник Дніпра посів 2 місце, поступившись лише меру столиці Віталію Кличку. І це цілком закономірно, адже, щоб керувати таким потужним містом як Дніпро, потрібно бути впливовою людиною", - підсумував Станіслав Жолудєв.
--

Теги