Знищення війною житло: про які нюанси "єВідновлення" варто знати українцям

Опубликовано Треплов Валерий - пт, 29/09/2023 - 12:00
1

У застосуванні житлового сертифіката "єВідновлення" є певні нюанси про які розповіла голова комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, повідомляє "Дніпро Оперативний".

За словами Шуляк, в рамках програми не вдасться отримати компенсацію за знищені меблі, техніку, ремонти тощо. Також не платитимуть за автомобілі знищені під час війни. Вона каже, що у держави просто немає на все коштів, тому зараз всі зусилля направлять на забезпечення українців житлом. 

«Ми за те, щоб люди поверталися до України, купували тут житло, розвивали нашу економіку. Саме такий механізм, вважаємо, цьому сприятиме», - наголосила вона.

Крім того, українцям варто пам’ятати, що житло придбане за кошти програми "єВідновлення" не можна продавати протягом п’яти років. І купити квартиру/будинок теж можна не будь-якої вартості. За яку суму тоді можна щось купити? Є простий приклад: якщо людини дадуть 2 млн гривень, а квартира коштує 2,5 млн гривень, то доведеться докласти свої гроші, а якщо сертифікат передбачає 2 млн, але людина знайшла житло за 1,5 млн гривень, то невикористана сума повернеться державі.

Також Шуляк пояснила, що в сертифікатах зазначається фіксована сума, яка вираховується окремо для кожного знищеного об’єкту та залежить від певних факторів: 

  • враховується регіон, де знаходилося знищене житло, оскільки ціни урізних містах відрізняються;
  • кількість кімнат, тому що квадратний метр в однокімнатній квартирі завжди дорожчий, ніж у три- чи чотирикімнатній;
  • береться до уваги дата зведення будинку.

З приватними будинками трохи інша ситуація, а саме, людина може обрати замість нього квартиру, якщо не хоче будувати нічого. Але є другий варіант: можна взяти отримати на спецрахунок гроші і побудувати новий будинок на тій самій ділянці. 

Джерело: голова комітету з організації державної