Як у війну працює лікарня швидкої допомоги Дніпра

Опубликовано Треплов Валерий - вт, 30/04/2024 - 12:25
о

Повномасштабна війна ставить перед української медициною надважкі виклики. А перед дніпровською тим більше, оскільки саме у Дніпрі знайшли прихисток більше 185 тисяч переселенців з тимчасово окупованих територій чи тих, де ведуться активні бойові дії. А це населення досить великого міста! Крім того, Дніпро сьогодні — вкрай важлива «точка входу» для численних поранених військовослужбовців, яких доправляють реанімаційні бригади з фронту. І дніпровські лікарі творять дива, повертаючи з того світу, на перший погляд, безнадійних пацієнтів.

Однією з найбільших і найпотужніших лікарень Дніпра, області і навіть України є КНП «Клінічна лікарня швидкої допомоги» Дніпровської міськради, яку вже 10 років очолює Вікторія Геннадіївна Корпусенко – анестезіолог вищої категорії, досвідчений фахівець медичної галузі і ефективний управлінець. Журналістам «Наше місто» вона розповіла про можливості медзакладу і виклики, з якими лікарня стикається у важкий воєнний час.  

120 років швидкої допомоги

Історія лікарні розпочалася рівно 120 років тому з відкриття станції швидкої допомоги у далекому 1904 році. У 1959 році до неї приєднали стаціонар на 70 ліжок, через 9 років побудували і відкрили 5-поверховий стаціонарний корпус, а в 1980 році додали новозбудований 10-поверховий хірургічний. Це маловідомий факт, але відділення кардіореанімації та інфаркте розгорнули у цьому медзакладі ще наприкінці 70-х років минулого сторіччя. Наразі тут працює унікальний реперфузійний центр, де 24/7 рятують пацієнтів з гострими інфарктами та інсультами.

Наприкінці 2011 року стаціонар роз’єднали з рухомою службою. А через рік в рамках реформи системи охорони здоров’я приєднали лікарню №7, яка розташована поряд. Нова віха в історії лікарні швидкої допомоги почалася у 2018 році, коли заклад передали у комунальну власність територіальної громади міста Дніпра. Перед повномасштабним вторгненням, у грудні 2021 року, тут було введено в роботу надсучасне відділення екстреної допомоги. Реконструкція першого та цокольного поверхів терапевтичного корпусу стала можливою завдяки Програмі Світового Банку. А от сучасне обладнання – томографи, УЗД-апарати, рентгенодіагностичні установки – придбали коштом бюджету міста.

о
Продовження та інші Новини Дніпра читайте за посиланням.