Водохреще 2024 у Дніпрі: чи змиває гріхи та оздоровлює занурення в ополонку

Опубликовано Треплов Валерий - пт, 05/01/2024 - 10:42
о

Одне з найважливіших церковних свят у новому році православні відсвяткують раніше, аніж зазвичай – 6 січня. Цього дня віруючі відзначать хрещення Ісуса Христа у річці Йордан та його явлення народу, як Спасителя та Месії. Втім, обряди та ритуали, пов’язані з Хрещенням, залишилися незмінними. Головний символ свята – вода. Тому віруючі цього дня йдуть до церкви та освячують воду. Потім нею пригощають усіх членів сім’ї та кроплять будинок, щоб свята вода захищала від бід та негараздів. А ще багато хто пірнає в ополонку, вважаючи, що таким чином очиститься від гріхів і отримає заряд бадьорості та здоров’я на весь рік.

Про те, як поводитись на Водохреще, журналісти поцікавився у священника та лікаря. Також відомі дніпряни розповіли, як вони вперше занурювались у святу, але дуже холодну воду.

 

Пірнув – і гріхів, як не було?

Одна з найпоширеніших помилок полягає в тому, що, занурившись у святу воду, можна очиститись не лише фізично, а й духовно. Пірнув – і гріхів, як не було. Але це не так. Купання в крижаній купелі не змиває гріхи, тому що гріх – “внутрішня хвороба душі” і для її лікування потрібно покаятися та змінитись.

 

о

– Ніде не сказано, що цього дня треба плигати у воду, – розповідає Ярослав Малерик, настоятель Свято-Духівського храму ПЦУ, протоієрей. – Вважається, що, пірнувши у воду, можна позбутися своїх гріхів. Але по-церковному – це міф. Обман! Щоб зняти з душі гріх, потрібно прийти в храм і покаятися перед Богом у присутності священника. В іншому випадку вода просто змиває бруд, відчуває тіло. Більше нічого! Минулими роками ми на Сонячному робили в льоді хрест, встановлювали намети, де пригощали городян кашею, напоями. Запрошували військових. Організовували свято, щоб у дніпрян побільшало радості. Але починали завжди з молитви. Щодо пірнання у крижану воду, то непідготовленим людям варто попередньо проконсультуватися з лікарем.

Може трапитись інсульт та зупинка серця

– Занурення у крижану воду на Водохреще без підготовки може зашкодити здоров’ю, – переконана Лариса Аркадіївна, сімейна лікарка Дніпровської амбулаторії. – Адже купель у крижаній воді для непідготовлених людей може мати серйозні наслідки. Треба розуміти, що занурення у водойму на Водохреще — це не одноразова акція, це фактично має бути ваш спосіб життя, – говорить лікарка. – Є дані, що моржування призводить до зменшення простудних захворювань на 60% і решти захворювань — на 30%. Але мова йде про систематичне занурення, тобто перерва на три чи більше днів зводить нанівець всі ці процедури. Це спосіб життя.

Повний матеріал читайте на сайті "Наше Місто".