Свято наближається: які ялинки обирають у Дніпрі і скільки вони коштують

Опубликовано Треплов Валерий - пт, 01/12/2023 - 12:04
Дніпро

Багато дніпрян не уявляють Новорічні та Різдвяні свята без ялинки. Це як життя без кохання. Нинішнього року, незважаючи на війну, також відкриються традиційні ялинкові базари. Лісники та комунальники подбали про те, щоб у містян було справжнє свято. Де і за якою ціною можна буде придбати головний новорічний символ? Наскільки популярні ялинки в горщиках та штучні сосенки? Новорічно-ялинкові деталі в матеріалі сайту «Наше місто».

Ялинок буде багато – хороших та різних

Встановлювати новорічну ялинку для нас – традиція. Така сама як шампанське та олів’є на святковому столі. Ялинковий і цитрусовий запах у будинку – найприкметніша ознака свят, що наближаються. Та найбільшою популярністю користується не ялинка, а сосна.

«Цього року плануємо  збільшити заготівлі сосен, – зазначає  Микола Просяник, провідний інженер Східного лісового офісу. – Це сосни звичайні та кримські. Різниця у ціні становить 10 %. До війни заготовляли близько 20 тисяч новорічних ялинок. Минулого року їх було приблизно дві тисячі. Причина зрозуміла – почалася велика війна, багато хто виїхав із міста. Потім люди почали повертатися. У 2023-му плануємо доставити 7,5 тисяч дерев. Розкид цін – від 180 до 2400 гривень».

1

Війна позитивно позначилася і на безпеці плантацій.

«Дронів у нас немає, – каже Юрій Зідра, лісничий Обухівського лісництва філії «Дніпровське ЛГ» ДП «Ліси України». – Патрулюємо пішки чи на автотранспорті. Поки говорити про кількість браконьєрів зарано. Ще весь грудень попереду. Але вочевидь, що їх стало менше. Мало хто наважується рубати сосни в комендантську годину.

1

До речі, нагадаємо, про діючі штрафи за браконьєрство:

  •  у лісах – від 599 до 2 709 грн;
  •  у межах міста та інших населених пунктів – від 1152 до 1852 грн;
  •  у заповідниках – від 908 до 4 132 грн.

В останньому випадку людина зобов’язана сплатити штраф від 510 до 1020 грн, якщо діє як громадянин і від 2550 до 5100 грн — як посадова особа.

Також за зруб ялинок можлива і кримінальна відповідальність, якщо завдана шкода у 20 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. І карається обмеженням волі до 5 років, у разі тяжких наслідків –  до 7 років.

У Дніпрі визначили місця продажу ялинок. Що з цінами?

Міська влада затвердила перелік адрес ялинкових базарів, що працюватимуть цьогоріч у Дніпрі. Вони будуть у всіх районах міста. Загалом – 117. В минулому році було більше локацій. Чому скоротили кількість місць продажу ялинок?

й

1

1

1

1

1

1

«Дійсно, перелік складався з урахуванням минулих років та побажань мешканців, – пояснює  Олександр Малишко,  заступник директора департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міської ради. – Були скарги від дніпрян на  недобросовісних реалізаторів ялинок. Розташовувались на тротуарах, смітили. Наприклад, на житловому масиві Перемога 1 січня 2023-го непродані ялинки залишили та поїхали. Довелося просити адміністрацію місцевого супермаркету, щоб прибрали територію. Тому цього року в Дніпрі на сім локацій менше. Але приводів для занепокоєння немає. Кожен знайде собі ялинку для душі та гаманця. Сам я, до речі, останні років 15 користуюся штучною ялинкою. Природу треба берегти!»

1

Ціни залежать від висоти ялинок: сосна звичайна – від 120 до 570 грн; сосна кримська – від 180 до 3000 грн; набір хвойних гілок – 150 грн.

 Де придбати?

Купити ялинки можна безпосередньо у лісників:

  • філія «Дніпровське лісове господарство»: (097)246-37-89;
  • філія «Новомосковське лісове господарство»: (050)452-62-39;
  • філія «Петриківське лісове господарство»:(096)345-54-61.

Відзначив свято — поверни дерево на природу

Хоча новорічні сосенки вирощують спеціально для свята, на забій. Їх все рівно шкода. Адже цим хвойним рослинам всього 4-5 років від народження. Тому  лісники пропонують купити сосну з грудкою землі в горщику.

Для того, щоб потім, після новорічних свят, дерево можна було повернути на природу. Щоправда, доки у лісництві не визначились з ціною. Але ж таку чудо-ялинку можна придбати у приватному розпліднику.  Наприклад, у Краснопільскому розсаднику.

1

«Ми вирощуємо сажанці хвойників – ялівцю, туї, ялинок, сосен, ялиць, – розповідає Андрій Рязанов, власник Краснопільського розсадника. – Реалізуємо у тому числі й новорічні дерева. Їхня вартість залежить від віку саджанця. Є “бюджетний” варіант – маленькі трирічні сосенки по 70 гривень.  Заввишки вони 30 сантиметрів. Сосни в 3-літрових горщиках коштують дорожче – 100 – 250 гривень. Ну, а дорослі саджанці коштують, звісно, дорого – приблизно 3500 гривень. Важливий момент, що дерева не можна довго тримати в теплі. Максимум тиждень. Потім їх потрібно висадити у ґрунт».

1

Андрій зазначив, що така традиція існує в багатьох країнах. Поступово приживається і в нас.

«Можна потримати сосенку, наприклад, з 25 грудня до 2 січня, а після висадити у землю, – резюмує Андрій Рязянов. – Для заможних громадян вже стало традицією – після новорічних свят посадити дерево у міському парку чи сквері. Зрозуміло, перш ніж зважитися на таку шляхетну справу слід проконсультуватися з фахівцем».

Телефон Краснопільського розплідника – (067)635-11-32.

Новорічні ялинки можна робити з соломи, паперу, апельсинів.

Головний новорічний символ може бути будь-яким. Юнати Дніпропетровщини вже багато років змагаються у винахідливості – зробити найкреативнішу новорічну красуню.

1

1

Для цього годиться все! Солома, папір, сушені апельсини, горіхи, різне насіння тощо.

1

1

1

«Купувати на свято живу сосну – це не наш випадок, – розповідає Галина Крикун, заступниця директора обласного еколого-натуралістичного центру. – Можна, звичайно, придбати синтетичну ялинку в магазині, але набагато цікавіше зробити її власними руками. Щороку ми проводимо конкурс на найоригінальнішу ялинку. Фото своїх ялинок нам надсилають юннати зі всіх районів Дніпропетровщини. Минулого року надійшло близько 400світлин. Найцікавіші – ялинки з природних матеріалів – жолудів, насіння, горіхів. Все-таки природа завжди – природна і прекрасна».

1

Ну, а співробітники екоцентру у мирні роки прикрашали свою дворову ялинку. Вічнозелену і живу!