"Їдьте до свого Донецька": цькування переселенців у Дніпрі

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 03/04/2024 - 12:08
Дніпро

Знущаються та цькують. З проханням про розголос до журналістів звернулася родина з Донецька, яка переїхала до Дніпра 6 років тому. Вони зіткнулись з дискримінацією через те, що переселенці. Втім відступати сім’я не збирається і буде відстоювати свої права.

На кадрах в сюжеті видно, як мешканці сусіднього гуртожитку цькують Наталію. Її родина з Донецька. У Дніпрі проживає вже 6 років. Та через постійні приниження не хоче показувати своє обличчя.

“Ми змогли придбати собі власне житло. Ми вже повноцінні мешканці Дніпра”, – каже переселенка Наталія.

Жінка каже, конфлікт з сусідами у них триває вже протягом року.

“Вони приходять до нас у двір чомусь. На дитячому майданчику вони встановили собі зону відпочинку. І роблять що хочуть. Близько двох років тому стався конфлікт з іншими нашими сусідами. У цьому конфлікті ми підтримали або стали на бік мешканців нашого дому”.

Після чого компанія людей почала булити і родину Наталії.

Потім інші діти почати забирати речі у сина Наталії і викидати у смітник. Батько каже: через це звернулись до поліції.

“Я спробував поговорити з батьками цього хлопчика. Вияснити причину цього, чому він це зробив, чому це відбувається. Але стикнувся з тим, що нам відмовили в спілкуванні і вийшло все це в конфлікт, який згодом вилився у побиття дружини”, – згадує чоловік Наталії Дмитро.

Сусіди родини переселенців кажуть, теж неодноразово конфліктували з мешканцями гуртожитку. Але побиття Наталі стало останньою краплею.

Справу щодо побиття у поліції розглядали майже 9 місяців. Але наразі родина Наталії вже готується до суду.

В Україні офіційно зареєстровано понад 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. І, на жаль, багато хто стикається з булінгом і дискримінацією.

“Дійсно, є такі випадки на західній частині країни. Ми знаємо, постійно чіпляються до людей за мову, за інші якісь питання там. Як ви кажете, набридлі, привели війну і так далі. Але я хочу сказати, людей, які розуміють цю біду і це становище ВПО, їх набагато більше”, – стверджує народний депутат України, співголова ГО «ВПО України» Максим Ткаченко.

Та все ж, якщо трапляються випадки булінгу, нардеп радить звертатися до Офісу омбуцмена з прав людини Дмитра Лубінця, а також до громадської організації «ВПО України». Там можуть допомогти у вирішені таких проблем.

Джерело: "ДніпроТВ"